astrofotografia

Astrofotografia to zdjęcia obiektów i zjawisk astronomicznych na niebie, albo w połączeniu z elementami krajobrazu, budynkami. Zebraliśmy tutaj wiadomości dotyczące tego astronomicznego hobby.

Astronarium nr 69 o astrofotografii

Tym razem tematem odcinka programu telewizyjnego "Astronarium" będzie astrofotografia. Premiera już dzisiaj o godz. 17:00 i 20:30 w TVP 3, powtórka w sobotę o 14:55, a potem na YouTube.

Wystartował konkurs astrofotografii AstroCamera 2018

Konkurs astrofotografii Astrocamera 2018
28 stycznia, w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, wystartował międzynarodowy konkurs astrofotograficzny AstroCamera 2018 prowadzony przez Centrum Hewelianum w Gdańsku. Urania jest patronem medialnym konkursu.

VI Zimowe Warsztaty Astrofotografii w MOA

W dniach od piątku 10 lutego do poniedziałku 13 lutego 2017 roku odbędą się już szóste Zimowe Warsztaty Astrofotografii skierowane do nauczycieli. Organizatorem jest Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne (MOA) w Niepołomicach. Aktualnie trwają zapisy osób chętnych do udziału.

Radio-teleskop.pl - wystawa astrofotografii w Toruniu

W toruńskim Dworze Artusa można do 1 lipca 2016 r. oglądać wystawę astrofotografii. Jest to prezentacja najciekawszych zdjęć wykonanych przez Piotra Majewskiego - dziennikarza radiowego i popularyzatora astronomii.

Zdjęcie wykonane przez Polaka w Astronomy Picture of the Day

W popularnym serwisie Astronomy Picture od the Day (APOD) jako fotografię dnia 25.10.2015 r. umieszczono zdjęcie wykonane przez polskiego miłośnika astronomii Marka Nikodema. Zdjęcie gościło kiedyś na okładce "Uranii" nr 2/2012.

Znamy wyniki konkursu AstroCamera 2015

Centrum Hewelianum w Gdańsku ogłosiło na swojej stronie internetowej wyniki konkursu astrofotografii AstroCamera 2015. Uczestnicy z różnych krajów świata nadesłali setki zdjęć obiektów astronomicznych. Wśród laureatów głównych nagród jest dwóch Polaków.

Urania nr 2/2015 i polska kometa

Urania nr 2/2015
Ukazała się "Urania" nr 2/2015. W numerze m.in. o komecie odkrytej przez Polaków, a także zdjęcia zorzy polarnej widocznej w Polsce i zaćmienia Słońca. Oprócz tego dużo innych ciekawych artykułów i obszerny kalendarz astronomiczny.

Strony

Subscribe to RSS - astrofotografia