festiwale

Astronomia na festiwalu "Siły Natury" w Toruniu

"Ziemia, planety, gwiazdy” – pod takim hasłem przebiegnie niecodzienne spotkanie sztuki z astronomią w ramach festiwalu "Siły Natury” w Toruniu.

II Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych 2016

Masz swój ciekawy film prezentujący interesujące zjawisko na niebie lub sposób popularyzacji astronomii w Polsce? To organizowany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Festiwal jest dla Ciebie.

Zakończył się festiwal filmów astronomicznych OFAFA 2015 w Niepołomicach

W dniach 6-8 listopada 2015 r. odbył się w I Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych (OFAFA 2015). Został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA). Filmy festiwalowe można było obejrzeć w Niepołomicach przez pierwsze dwa dni.

Festiwal Mobilnych Planetariów w Poznaniu

Festiwal Mobilnych Planetariów
W niedzielę 6 września 2015 r. w Poznaniu odbędzie się Festiwal Mobilnych Planetariów. W kilku dużych galeriach handlowych zostaną rozstawione planetaria, a wstęp na seanse będzie bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie rodziny z dziećmi. Festiwal planetariów jest imprezą towarzyszącą XVII Zjazdowi Polskiego Towarzystwa Astronomicznego.

W Toruniu rozpoczyna się festiwal światła: 7. Bella Skyway Festival 2015

7. Bella Skyway Festival
Po raz kolejny od kilku lat Toruń organizuje festiwal światła. Początek imprezy zapowiedziano na wieczór we wtorek 25 sierpnia, a potrwa do niedzieli 30 sierpnia. W tym roku festiwal jest szczególny, bowiem mamy Międzynarodowy Rok Światła i Technologii Wykorzystujących Światło 2015.

Astrofestiwal w Golubiu-Dobrzyniu

3. Kujawsko-Pomorski Astrofestiwal
W sobotę 7 czerwca 2014 r. w Golubiu-Dobrzyniu odbędzie się 3. Kujawsko-Pomorski Astrofestiwal. Tegorocznym tematem przewodnim imprezy będzie Słońce - nasza dzienna gwiazd, a wśród gości specjalnych będzie okazja spotkać m.in. gen. Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego i jedynego polskiego kosmonautę.

15 czerwca Astro Festiwal w województwie kujawsko-pomorskim

Astro Festiwal w Złejwsi Wielkiej 2013
15 czerwca 2013 r. w miejscowości Zławieś Wielka odbędzie się Astro Festiwal. Impreza będzie towarzyszyć otwarciu kolejnej astrobazy w województwie kujawsko-pomorskim. Gościem honorowym ma być gen Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny polski kosmonauta, który przy ognisku opowie o swoich doświadczeniach.
Subscribe to RSS - festiwale