książki

Premiera książki "Początki (prawie) wszystkiego"

Początki (prawie) wszystkiego
Ukazała się książka, która opowiada skąd wzięło (prawie) wszystko: Wszechświat, gwiazdy, planety, życie, cywilizacja... Zachęcamy do jej lektury, książka otrzymała patronat od czasopisma i portalu "Urania - Postępy Astronomii".

Ukazała się nowa książka o Marsie

Planeta Mars
Wkrótce Wielka Opozycja Marsa, czyli idealny okres do poznania tajemnic Czerwonej Planety. Od prehistorii do dnia dzisiejszego Mars, obok Księżyca, jest najintensywniej badanym obiektem planetarnym - czytamy we wstępie do nowej książki o tej planecie, która prezentuje przebieg badań, najnowszą wiedzę o Marsie, a także informacje pomocne przy prowadzeniu obserwacji.

Ukazał się zbiór zadań z Olimpiad Astronomicznych

Ukazał się zbiór zadań z Olimpiad Astronomicznych od 1992 do 2017 roku. Publikacja zawiera też przykładowe rozwiązania. Będzie wielką pomocą dla uczniów przygotowujących się do kolejnych edycji szkolnej olimpiady. Książka ukazała się pod patronatem czasopisma i portalu "Urania - Postępy Astronomii".

Książka NRAO - pionierzy radioastronomii

Czy znacie kogoś, kto bardzo interesuje się fizyką i astronomią - a w szczególności radioastronomią? Jeśli tak, ta książka może stanowić doskonały prezent gwiazdkowy.

Poza Ziemię - nowa książka dawnego redaktora naczelnego Uranii

Poza Ziemię... Historia lotów międzyplanetarnych
"Poza Ziemię... Historia lotów międzyplanetarnych" to tytuł nowej książki Krzysztofa Ziołkowskiego, wydanej przez wydawnictwo PWN. To pierwsze na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowe ujęcie problematyki badań Układu Słonecznego metodami technik kosmicznych. Autor był przez wiele lat redaktorem naczelnym "Uranii" (w latach 1983-1997).

Książka "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci"

Mały astronom. Przewodnik dla dzieci
Przedstawiamy książkę o astronomii skierowaną do dzieci, która ukazała się w ostatnich miesiącach. Jest to "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci" z serii "Dzielni-samodzielni".

Sztuka promocji nauki - poradnik dla naukowców

Sztuka promocji nauki
W połowie marca ukazała się bezpłatna książka skierowana do naukowców, która jest poradnikiem jak opowiadać o nauce "zwykłym ludziom" i w jaki sposób promować wyniki swoich badań.

Strony

Subscribe to RSS - książki