Noc Spadających Gwiazd

Noc spadających gwiazd - Noc Perseidów

Noc Spadających Gwiazd - Noc Perseidów
W różnych miejscach w Polsce z okazji maksimum roju Perseidów organizowane są w weekend 12/13 sierpnia astronomiczne imprezy zwane "nocami spadających gwiazd". Oto lista kilkunastu z nich.

Leonidy, kolejna atrakcja jesiennego nieba!

Od 10 do 23 listopada, będziemy mogli podziwiać w naszym kraju kolejny bardzo ciekawy rój meteorów, tym razem będą to Leonidy z konstelacji Lwa.

W nocy z 12 na 13 sierpnia maksimum aktywności Perseidów

Meteory z roju Perseidów
W nocy ze środy na czwartek przypadnie maksimum Perseidów, jednego z najobfitszych rojów meteorów. W tym roku warunki są bardzo sprzyjające, gdyż w obserwacjach nie będzie przeszkadzał bliski nowiu Księżyc. W całej Polsce organizowane są w tym okresie różne imprezy i pikniki zwane zwyczajowo "nocami spadających gwiazd".

Czy można opatentować "Noc spadających gwiazd"?

Taki pomysł wydaje się niedorzeczny, ale okazuje się, iż jednak wszystko jest możliwe. W każdym razie Urząd Patentowy nie widział żadnych przeciwwskazań i patent (ochronę znaku towarowego) przyznał pewnej firmie. Czy wszystkie astronomiczne organizacje i kluby astronomiczne mają teraz zakaz nazywania swoich imprez tym terminem bez zgody przedsiębiorcy? "Urania" podjęła interwencję w tej sprawie. Szczegóły tematu w najnowszym numerze czasopisma (3/2015).
Subscribe to RSS - Noc Spadających Gwiazd