pikniki

Astro Piknik III w Podzamczu koło Kielc

W sobotę i niedzielę 8/9 września w Podzamczu niedaleko Chęcin (w pobliżu Kielc) odbędzie się Astro Piknik III. W programie ciekawe pokazy, prelekcje i stoiska, w tym m.in. stoisko Uranii i pokazy Astronarium.

Astro Piknik II w Podzamczu koło Kielc

Mobilne planetarium, luneta z pryzmatem Herschela, Łazik Marsjański, rakiety powietrzne, obserwacje Słońca, ciekawe warsztaty – te oraz wiele więcej kosmicznych atrakcji czeka na Was 2 i 3 września podczas Astro Pikniku II w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Koło Kielc. "Urania" jest patronem medialnym imprezy oraz przygotowała wiele ciekawych prelekcji i warsztatów.

Ostatni dzień pikniku "Naukowa Petarda 3" w Toruniu

Jeszcze dzisiaj w godzinach 10.30-17.30 mieszkańcy Torunia i okolic mogą wybrać się na piknik popularnonaukowy zorganizowany przez Młyn Wiedzy, czyli toruński odpowiednik Centrum Nauki Kopernik. Na pikniku można też trafić na stoisko Uranii.

Dzisiaj tranzyt Merkurego - gdzie go oglądać w Polsce

Tranzyt Merkurego - gdzie oglądać w Polsce?
Dzisiaj od godz. 13:12 na tle tarczy Słońca przez kilka godzin będzie przechodzić planeta Merkury. To bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne. Następna szansa zobaczenia go z Polski dopiero w 2032 roku. Prezentujemy mapę Polski z zaznaczonymi około 50 miejscami, w których organizowane są publiczne pokazy tranzytu Merkurego, a także dokładny harmonogram przebiegu zjawiska.

Piknik astronomiczny "Co widzi radioteleskop?"

W sobotę 5 września 2015 r. w Piwnicach koło Torunia odbędzie się wieczorem piknik astronomiczny pt. "Co widzi radioteleskop?". Organizują go Fundacja Aleksandra Jabłońskiego oraz Obserwatorium Astronomiczne UMK. Patronem imprezy jest "Urania".
Subscribe to RSS - pikniki