Warszawa

Kosmiczne astrotańce i inne atrakcje na 22. Pikniku Naukowym w Warszawie

W sobotę 9 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie 22. Piknik Naukowy. Wśród wielu atrakcji znajdziecie też namiot Polskiego Towarzystwa Astronomicznego oraz Uranii. Zapraszamy od godz. 11.00 do 20.00.

Galaktyka kobiet już jutro w Warszawie

Galaktyka kobiet - ekspertki
Jesteś dziewczyną i zastanawiasz się co kobiety mogą robić w nauce i technice kosmicznej? Wybierz się na spotkanie "Galaktyka kobiet" aby poznać panie pracujące w tych dziedzinach, w tym astronomkę.

21. Piknik Naukowy w Warszawie

21. Piknik Naukowy
Dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywa się 21. Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Impreza potrwa od godz. 11.00 do 20.00.

Planetaria z Gwiazdą Betlejemską w tle

Długie grudniowe noce warto wykorzystać do obserwacji nocnego nieba. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Niekiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają tego typu spotkaniom z astronomią. Warto wtedy rozważyć korzystanie z uroków spotkań pod sztucznym niebem. Przedstawiamy ofertę planetariów w różnych miastach.

Już 200 lat astronomii na Uniwersytecie Warszawskim

Obserwatorium Astronomiczne w Warszawie w 1845 roku
Wczoraj minęła 200. rocznica założenia astronomii na Uniwersytecie Warszawskim. Nastąpiło to w 1816 roku, krótko przed oficjalną inauguracją Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Po kilku latach wybudowano budynek obserwatorium, który stoi do dzisiaj przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie.

Budżet partycypacyjny Warszawa 2017 - astronomiczne projekty czekają na głosy

Mobilne planetarium w Gimnazjum nr 123 w Warszawie
Mieszkańcy Warszawy mają okazję głosowania na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego 2017. W rywalizacji o fundusze na realizację pomysłów są również projekty związane z astronomią - w kategoriach poszczególnych dzielnic. Zachęcamy do głosowania!
Subscribe to RSS - Warszawa