Astro Piknik II w Podzamczu koło Kielc

Mobilne planetarium, luneta z pryzmatem Herschela, Łazik Marsjański, rakiety powietrzne, obserwacje Słońca, ciekawe warsztaty – te oraz wiele więcej kosmicznych atrakcji czeka na Was 2 i 3 września podczas Astro Pikniku II w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Koło Kielc. "Urania" jest patronem medialnym imprezy oraz przygotowała wiele ciekawych prelekcji i warsztatów.

W komunikacie od organizatarów czytamy:

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich miłośników  astronomii, kosmosu i nowych technologii. Astro Piknik to wydarzenie na ogólnopolską skalę, podczas której będziecie mogli zobaczyć rzeczy niezwykłe i na co dzień dostępne tylko dla wąskiej grupy odbiorców. W tegorocznej edycji Astro Pikniku na wszystkich gości czeka wiele atrakcji zaczynając od stanowisk związanych z astronomią i kosmosem, po nowe technologie, sporty ekstremalne, a kończąc na kosmicznych atrakcjach dla najmłodszych. Wystawcy przygotowali atrakcyjne pokazy, eksperymenty  i warsztaty.

Do Wystawców już dobrze znanych z poprzedniej edycji takich jak: Planetarium Śląskie, Supernova Mobilne Planetarium, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechnika Świętokrzyska, Manufaktura Słodyczy w Kielcach, Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Kreatywne Maluchy, Komenda Miejska Policji w Kielcach, Tropem przygody, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Eko Energia Sp. z o.o., Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Klub Astronomiczny Almunkantarat dołączyli zupełnie nowi goście. Po raz pierwszy w wydarzeniu wezmą udział: Energetyczne Centrum Nauki, Europejskie Obserwatorium Południowe, Hyper Poland, Jura Park Bałtów, ZdolneDzieciaki,pl, Brickz 4 Kidz Kielce, Przedszkole Zygzak, Euroavia, Urania- Postępy Astronomii, ACS, Polmot Auto, Smarttech 3D, Openbuild Poland.

Impreza odbędzie się w Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznym w dniach 2-3 września (sobota-niedziela). Początek o godz. 11.00 każdego dnia.

Źródło: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne / Centrum Nauki Leonardo Da Vinci