Rozpoczęło się Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA)

W Grudziądzu rozpoczęło się Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA) - zapraszamy na transmisję na żywo.

Od 23 do 25 marca 2017 r w Grudziądzu odbędzie się 43. Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA). Na konkurs przyjechali uczniowie - laureaci finałów konkursów wojewódzkich. Uczestnicy wygłoszą prelekcje na przygotowane przez siebie tematy.

"Astronomia to Twoja pasja? Opisz swoją astronomiczną pracę badawczą: obserwacje nieba, program komputerowy, opracowanie wybranego zagadnienia. Opowiedz o nie jw 15 minut" - takie zadanie stoi przed uczestnikami 43. OMSA. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym teleskopy.

"Urania" od wielu lat wspiera OMSA, sponsorami są także Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), Fundacja Astronomii Polskiej, Grupa Energa (jako sponsor strategiczny) i Delta Optical, a patronatem konkurs objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydent Miasta Grudziądza.

Transmisja na żywo z 43. OMSA w Grudziądzu

Program 43. OMSA w Grudziądzu

środa - 22.03
18.00 - Seans w Planetarium (dla tych, którzy już przyjadą)