Wykład otwarty profesora Andrzeja Staruszkiewicza "Dlaczego nie można zmienić przeszłości?"

W ramach zorganizowanej w lipcu tego roku Trzeciej Międzynarodowej Szkoły Kosmologicznej w Krakowie już niebawem, bo w najbliższą niedzielę, odbędzie się wyjątkowy wykład otwarty w języku polskim, zatytułowany: "Dlaczego nie można zmienić przeszłości?"

Szczególna i Ogólna Teoria Względności w istotny sposób udoskonalają pojęcie czasu. Nie zmieniają jednak tego, co ludowe porzekadło ujmuje mówiąc, że "co się stało, to się nie odstanie". Wykładowca opisze kilka prób wykorzystania obu teorii dla uzyskania wpływu na zdarzenia minione i wyjaśni ich nieskuteczność. W przypadku dobrej pogody po wykładzie odbędą się również obserwacje tarczy Słońca!

Miejsce wydarzenia: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Kraków, ul. Łojasiewicza 11, sala A-1-06

Czas: niedziela, 16 lipca 2017, godz. 17:00 - 18:00

Organizatorzy konferencji serdecznie zapraszają wszystkich chętnych - są jeszcze wolne miejsca!

Źródło: 3rd Cosmology School 2017 (LOC)