Przejdź do treści

Kontynuacja sagi SF „Łowca androidów: Czarny Lotos”

 

Łowca Androidów: Czarny Lotos

Na ilustracji: „Łowca androidów: Czarny Lotos”. Źródło: Titan Comics

 

Uniwersum „Łowcy androidów” jest ekscytujące i wciąż pełne potencjału. Latem tego roku będziemy mogli ponownie się w nim zanurzyć. Tym razem czekać na nas będzie kontynuacja sagi „Łowca androidów: Czarny Lotos”.

 

Miłośnicy „Łowcy androidów” od listopada 2021 r. mogą cieszyć się serialem anime pt. „Łowca androidów: Czarny Lotos”. Serial ten składa się z 13 półgodzinnych odcinków, z których najnowszy ukazał się w lutym 2022 r. Jego akcja rozgrywa się w Los Angeles w 2032 roku. Bohaterką jest młoda kobieta, replikantka o imieniu Elle, która budzi się bez wspomnień, nie wiedząc, jak dotarła tam, gdzie jest. Jedynymi wskazówkami dotyczącymi jej tajemnicy są zablokowany nośnik danych i tatuaż przedstawiający kwiat czarnego lotosu. Składając fragmenty rozproszonych informacji, Elle musi wytropić ludzi odpowiedzialnych za jej brutalną i krwawą przeszłość, aby odkryć prawdę o swojej utraconej tożsamości.

 

„Łowca androidów: Czarny Lotos” powstał we współpracy między Alcon Television Group, Adult Swim i Crunchyroll. Został animowany przez Sola Digital Arts oraz współreżyserów Shinji Aramaki i Kenji Kamiyamę, którzy byli zagorzałymi fanami kultowego filmu „Łowca androidów” w reżyserii Ridleya Scotta. Głosu Elle użyczyła Jessica Henwick, brytyjska aktorka, urodzona w 1992, znana z takich filmów, jak „Gra o tron”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” i „Matrix Zmartwychwstania”. 

 

 

Zwiastun anime „Łowca androidów: Czarny Lotos”. Źródło: Adult Swim

 

Poprzedzają go trzy wcześniejsze produkcje z roku 2017, które wypełniają lukę między „Łowcą androidów” i „Łowcą androidów 2049”. Pierwszą z nich jest „Blade Runner: Black Out 2022” stworzony przez reżysera anime Shin'ichirô Watanabe, znanego z pracy nad „The Animatrix” i „Cowboy Bebop”. Kolejnymi są „2036: Nexus Dawn” i „2048: Nowhere to run”, z których oba są autorstwa Luke’a Scotta (syna Ridleya Scotta), znanego ze swoich filmów krótkometrażowych związanych z „Obcym: Przymierze” i „Prometeuszem”.

 

Oprócz tego serialu i wspomnianych wcześniej filmów krótkometrażowych, w uniwersum „Łowcy androidów” istnieje również szereg limitowanych serii komiksów. Jest trzytomowy zestaw o nazwie „Blade Runner 2019” składający się z „Tom 1: Los Angeles”, „Tom 2: Off-world” i „Tom 3: Home Again, Home Again”. Jest też „ Łowca androidów 2029”, który jest dostępny jako siedmiotomowa wersja drukowana lub 28-rozdziałowa edycja na Kindle. Wreszcie jest „Blade Runner: Origins”, który jest również siedmiotomowym wydaniem drukowanym. Wszystkie trzy są publikowane przez Titan Comics. Do tego należy dodać ośmioczęściowy komiks „Dust to Dust” wydany w roku 2010 przez BOOM! Studio będący prequelem oryginalnego filmu „Łowca androidów”. Całości dopełniają produkcje tworzone przez fanów online. 

 

Komiks Łowca androidów: Czarny Lotos

 

Na ilustracji: „Łowca androidów: Czarny Lotos”. Źródło: Titan Comics

 

Nadchodzące lato 2022 r. przyniesie kontynuację sagi „Łowca androidów: Czarny Lotos” w postaci mini-serii komiksowej wydanej przez Titan Comics. Napisana przez Nancy Collins (autorki „Swamp Thing”, „Vampirella”) i ozdobiona elektryzującymi ilustracjami meksykańskiego artysty Enida Balama, czteroczęściowa seria komiksów, będąca sequelem anime o tym samym tytule, powróci do świata amnezyjnej zabójczyni o imieniu Elle, AKA Czarny Lotos. Saga science-fiction zostanie rozszerzona, kontynuując wydarzenia związane z zabijaniem androidów, które miały miejsce na małym ekranie od 14 listopada 2021 r. do 6 lutego 2022 r. Tym razem pozbawiona pamięci zabójczyni o imieniu Elle, AKA Czarny Lotos, będzie wstrząśnięta faktem, że nie może uciec od swojej burzliwej przeszłości i żyć spokojnym życiem a, zamiast tego musi walczyć w świecie, w którym jej gatunek żyje w ciągłym strachu przed łowcami.

 

Komiks „Łowca androidów: Czarny lotos #1” Titan Comics trafi do sklepów z 1 czerwca 2022 roku z różnymi okładkami dzięki uprzejmości artystów Junggeun Yoon, Creees Lee i Mico Suayan.

 

Opracowanie: Joanna Molenda-Żakowicz