10 września zakończenie konkursu „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE”

Satelita BRITE

Konkurs POLSKA W EUROPEJSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ,  Konkurs wiedzy kosmicznej dla młodzieży szkolnej pt. „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE” oraz konkurs plastyczny pt. „Polska w kosmosie za lat 5, 10, 15” wystartował 20 maja br.

Organizatorzy czyli Muzeum Okręgowe w Sieradzu we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie i Kuratorium Oświaty w Łodzi czekają na odpowiedzi do części pisemnej i na prace plastyczne do 10 września 2014.

Konkurs skierowany jest do uczniów 6. klasy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).

Prace pisemne oceniane będą z podziałem na dwie grupy wiekowe:

•  junior - dla młodzieży VI klasy szkoły podstawowej oraz I, II i III klasy gimnazjum,

• student - dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Prace pisemne należy wysyłać na adres:
konkurswiedzykosmicznej@o2.pl

W temacie listu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz kategorię wiekową np. "Anna Nowak junior”.

Natomiast prace plastyczne należy wysłać w tradycyjny sposób na adres:
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
ul. Dominikańska 2
98-200 Sieradz

z dopiskiem na kopercie: Konkurs plastyczny "„,Polska w kosmosie za lat 5, 10, 15”.

Więcej informacji w regulaminie konkursu pod linkiem:

Źródło: Paweł Z. Grochowalski

Na ilustracji: Satelita BRITE