Przejdź do treści

8 marca odbędzie się „Galaktyka kobiet”

Galaktyka kobiet 8.03.2021 r.

8 marca będzie okazja poznać innowatorki branży kosmicznej. Centrum Nauki Kopernika zaprasza na wydarzenie transmitowane na YouTube i Facebooku. Urania jest patronem akcji.

Marzysz, by zarządzać projektami satelitów do obserwacji Ziemi? Chcesz badać czarne dziury? Zawodowo zajmować się kosmosem? To całkiem realne plany. Porozmawiaj z trzema nieprzeciętnymi kobietami, które odniosły sukces. Dołącz do „Galaktyki kobiet”. Spotkanie online 8 marca o godz. 18:00.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – nie tylko kobiety. Ale szczególne zaproszenie organizatorzy kierują do uczennic VIII klasy szkoły podstawowej i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Będzie możliwa bezpośrednia rozmowa z zaproszonymi przedstawicielkami sektora kosmicznego. Mozę to zainspirować dziewczyny do podjęcia dalszej nauki, ukierunkowanej na eksplorację kosmosu, wysokich technologii czy prowadzenia przełomowych dla ludzkości badań.

W „Galaktyce kobiet” 8 marca będą czekać:

Magdalena Filcek – neuroarchitektka, designerka, artystka, wynalazczyni, wizjonerka, pilotka balonów na ogrzane powietrze, honorowa pracowniczka NASA. Stworzyła i opatentowała system „Vinci PowerNap®”(VPN), innowacyjny pomysł dotyczący wellbeing’u, który może służyć również jako narzędzie prewencji przed chorobami cywilizacyjnymi, związanymi ze zmianami klimatycznymi i pandemią.

Natalia Lemarquis – zarządza projektami satelitów do obserwacji Ziemi w brytyjskiej firmie In-Space Missions Ltd. Jest mentorem w Space4Women Network, zorganizowanej przez UNOOSA (United Nations Office for Outer Space Affairs).

Dr hab. Dorota Gondek-Rosińska – profesor w Obserwatorium Astronomicznym UW. Zajmuje się astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur. Aktualnie bada fale grawitacyjne. Od 2008 roku jest członkinią zespołu polskich naukowców Virgo-Polgraw, będącego częścią międzynarodowego projektu Virgo/Ligo. Zdobywczyni licznych nagród i grantów naukowych.

Patronem Medialnym wydarzenia jest magazyn i portal Urania – Postępy Astronomii.

Szczegóły: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/galaktyka-kobiet

 

Więcej informacji

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

 

Reklama