Astronomia niepodległa nr 2 - Poznań

Dzisiaj o godz. 17.00 w TVP 3 premiera drugiego odcinka dokumentalnego cyklu o polskich obserwatoriach i instytutach astronomicznych. Będzie okazja poznać historię obserwatorium poznańskiego.

Utworzona sto lat temu placówka obserwatorium astronomicznego Uniwersytetu Im. Adama Mickiewicza w Poznaniu urosła do ważnego ośrodka badań planetoid, komet i sztucznych satelitów. Warto poznać jej historię!

Producentami cyklu dokumentalnego "Astronomia niepodległa" są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizja Polska (TVP). Zdjęcia realizuje ekipa TVP Bydgoszcz. Produkcję dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Partnerem programu jest czasopismo i portal "Urania - Postępy Astronomii".