"Astronomia" prof. Konrada Rudnickiego

Astronomia-Prof. Konrad Rudnicki

12 listopada minęła druga rocznica śmierci prof. Konrada Rudnickiego astronoma, autora "Astronomii", czyli podręcznika dla klasy IV liceum ogólnokształcącego, technikum i liceum zawodowego. Z książki tej uczyło się wielu uczniów w czasach, gdy w szkołach uczono jeszcze astronomii.

Nie wszyscy chyba wiedzą, że na stronie Stowarzyszenia Astronomia Nova oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Częstochowie znajduje się elektroniczna wersja tego podręcznika opracowana przez częstochowskich miłośników astronomii.  Prof. Rudnicki wyraził zgodę na jej publikację.

Źródło: Astronomia Nova

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie edukacyjnym PTA Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)

Prof. Konrad Rudnicki (1926 - 2013) na Sesji Człowiek i Wszechświat

Na zdjęciu: Prof. Konrad Rudnicki (1926 - 2013) na Sesji Człowiek i Wszechświat zorganizowanej przez stowarzyszenie Astronomia Nova i OA UJ w 85-tą rocznicę urodzin Profesora.
Kraków, 15 października 2011, Collegium Śniadeckiego UJ, Fot. Adam Walnus