Astropalooza - zlot miłośników astronomii i fanów Astrofazy

W sobotę 21 października w Dęblinie odbędzie się Astropalooza, czyli zlot miłośników astronomii i fazów Astrofazy. Urania otrzymała zaproszenie i będzie obecna :-) Reprezentowane będzie również Astronarium.

Poniżej zamieszczamy ogłoszenie o zlocie przygotowane przez organizatorów:

Astropalooza [astropaluza] Palooza - slangowe określenie zgromadzenia/imprezy w fajnej atmosferze, częstokroć na zewnątrz, otwartej dla wszystkich o określonej tematyce. Wyrażenie to jest wykorzystywane między innymi przez NASA, np. NASA EclipsePalooza

- Zlot miłośników Astronomii i fanów "Astrofazy" - jest imprezą organizowaną w celu komunikacji studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z przedstawicielami środowiska astronomicznego, w postaci delegacji zaproszonych instytucji oraz fanów programu popularnonaukowego "Astrofaza", którego twórca Pan Piotr Kosek jest członkiem Honorowym Naukowego Koła Astronomicznego WSOSP. Członkowie Koła pragną zaprosić Państwa na prelekcję oraz pokazy filmów o tematyce Kosmicznej i Astronomicznej. W trakcie zlotu będą również odbywać się pokazy interaktywne w kopule planetarium rozstawionej w Hali Sportowej nr2.

Po oficjalnej części, wieczorem zapraszamy do wzięcia udziału w obserwacjach nocnego nieba, które odbywać będą się w wyznaczonym miejscu nad Wieprzem. Mamy nadzieję, że zaczynamy właśnie tradycję cyklicznej imprezy Astronomicznej organizowanej na terenie "Szkoły Orląt", która pozwoli rozwijać Astronomię i Astronautykę w Polsce.

Współorganizatorem Zlotu jest również niedawno powstały Klub Honorowych Dawców Krwi WSOSP, który przeprowadza w trakcie Zlotu akcję Krwiodawstwa, która odbywa się od godziny 11:00-15:30 w sali D10 Wydziału Lotnictwa. Pragniemy zaprosić wszystkich uczestników zlotu do wzięcia udziału w akcji, albowiem wspaniałe jest to że dzięki naszej imprezie możemy komuś realnie pomóc.

Partnerami Zlotu są: Wyższa Szkoła Oficerska Sił powietrznych w Dęblinie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Firma AstroPark

Plan wydarzeń (wstęp wolny):

21.10.2017r - Sobota:
- 11:00 Spotkanie powitalne przybyłych gości w Auli F3 (prezes, Astrofaza) [AULA F3]
- 11:15 Przemówienie Rektora (inauguracja powstania Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi WSOSP,) [AULA F3]
- 11:30 Prelekcja redakcji pisma "Urania" o nowym systemie informacyjnym, wydarzeniach związanych z astronomią, astronautyką i kosmosem [AULA F3]
- 12:00 Zwiedzanie bazy dydaktycznej WSOSP na zmianę z Muzeum Sił Powietrznych
- 14:30 Seans najnowszego odcinka "Astronarium" pt. "Kosmonautyka" [KINO KLUB UCZELNIANY]
- 15:00 poczęstunek [KLUB UCZELNIANY]
- 15:30 – prelekcja Piotra Kosek "Astrofazy" [KLUB UCZELNIANY]
- 16:00 – Wykład kpt. pil. Witolda Sokoła pt. "Lotnictwo" [KLUB UCZELNIANY]
- 17:00 Seans odcinka "Czarne Dziury Władcy Czasu i Przestrzeni" Astrofaza [KINO KLUB UCZELNIANY]