Przejdź do treści

Astrowarsztaty w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym

W dniach od 13 do 16 lutego 2015 roku odbędą się w Niepołomicach czwarte Zimowe Warsztaty Astrofotografii dla nauczycieli fizyki i przedmiotów pokrewnych. Trwa nabór zgłoszeń. Zajęcia i zakwaterowanie są bezpłatne.

Zakwaterowanie uczestników jak zwykle będzie nieodpłatne w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym MOA, zaś dojazd i wyżywienie trzeba sobie zorganizować we własnym zakresie. Rozpoczęcie bezpłatnych zajęć odbędzie się w piątek 13 lutego o godzinie 16, zakończenie przewidujemy na poniedziałek około godziny 18. Uczestnicy, którzy zaliczą odpowiednią liczbę godzin zajęć, otrzymają stosowne certyfikaty.

Organizatorzy wskazują następujące wymagania techniczne do uczestniczenia w zajęciach: 1) posiadanie własnego komputera-laptopa oraz 2) wgranie bezpłatnych programów Stellarium, GIMP, Registax, FitsLiberator oraz elementarna znajomość ich obsługi.

Chętni mogą zarejestrować się przy pomocy formularza na witrynie internetowej Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego (MOA). Liczba miejsc jest ograniczona. W razie potrzeby dodatkowych wyjaśnień można je uzyskać sms-owo pod nr 608-431-106 lub mailowo pod adresem gsek@moa.edu.pl. Pełna informacja na stronie internetowej www.moa.edu.pl.

Więcej informacji:Reklama