Przejdź do treści

Dane satelitarne z obserwacji Ziemi motorem cyfrowej gospodarki

Panel dyskusyjny pt. Dane satelitarne z obserwacji Ziemi motorem cyfrowej gospodarki

W poniedziałek 6 grudnia 2021 r., podczas szczytu cyfrowego ONZ IGF2021 w Katowicach, odbędzie się panel dyskusyjny organizowanym przez CloudFerro pt.:„Earth Observation satellite data to power digital economy”(Dane satelitarne z obserwacji Ziemi motorem cyfrowej gospodarki). Obowiązuje rejestracja.

Od 6 do 10 grudnia 2021 r. w Katowicach będzie miał miejsce szczyt cyfrowy ONZ IGF2021 (Internet Governance Forum Poland. Internet United). Polska po raz pierwszy jest gospodarzem tego szczytu i przez kilka dni będzie stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu. Spotkania będą odbywały się w trybie hybrydowym, stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i online.

Jest to już 16. edycja IGF. W tym roku odbywa się ona pod hasłem Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami. W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, należy jednak się zarejestrować. Więcej informacji na stronie.

W dniu otwarcia szczytu, w poniedziałek 6 grudnia br. o godz. 12:00 rozpocznie się panel dyskusyjny organizowanym przez CloudFerro pt.: „Earth Observation satellite data to power digital economy” (Dane satelitarne z obserwacji Ziemi motorem cyfrowej gospodarki). Z racji ograniczeń epidemiologicznych organizatorzy zachęcają do udziału online.

W dyskusji udział wezmą:

  • Jędrzej Bojanowski, Instytut Geodezji i Kartografii
  • Krzysztof Stereńczak, Instytut Badawczy Leśnictwa
  • Alain Arnaud, Mercator Ocean
  • Oleg Dubovik, Generalized Retrieval of Atmosphere and Surface Properties
  • Stanisław Dałek, CloudFerro
     

Dyskusję moderowały będą: Kinga Gruszecka (POLSA) i Monika Krzyżanowska (CloudFerro).

Organizatorzy panelu dyskusyjnego gorąco zachęcają do zadawania pytań ekspertom uczestniczącym w dyskusji.

Uczestnictwo w wydarzeniu online możliwe jest po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie
 

Źródło: PlanetPartners, Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, IGF

Foto: CloudFerro

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama