Przejdź do treści

Dies Natalis Copernici 2016 - Kosmos z polskiej perspektywy

gen. Mirosław Hermaszewski
W ramach obchodów 543. rocznicy Mikołaja Kopernika odbył się wykład gen. Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego polskiego kosmonauty. Uroczystość pod nazwą "Dies Natalis Copernici" odbyła się dzisiaj w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu i zgromadziła sporo widzów.

Spotkanie z gen. Hermaszewskim odbyło się 19 lutego 2016 r. Dodatkowo towarzyszyła mu prezentacja tzw. łazików marsjańskich oraz koncert kwartetu instrumentów dętych Copernicus Brass, który odegrał znane fragmenty muzyki z "Gwiezdnych wojen". Sala Mieszczańska w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu była pełna.

Polski kosmonauta w interesujący sposób opowiedział historię swojej pasji do lotnictwa i w jaki sposób udało mu się zostać kosmonautą, a następnie jak przebiegał lot w kosmos. Swoją historię pokazała na tle innych wydarzeń z historii lotów kosmicznych, wystrzelenia Sputnika, lotu Gagarina i innych osiągnięć ludzkości.

Organizatorem spotkania było Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Więcej informacji:

Na zdjęciu:
Gen. Mirosław Hermaszewski podczas spotkania w Toruniu (19.02.2016 r.) w ramach "Dies Natalis Copernici". Fot.: K. Czart.


Reklama