Przejdź do treści

Dzisiaj ostatni dzień rejestracji na CAP 2021 – główną światową konferencję o popularyzacji astronomii

Konferencja CAP 2021 - logo

15 maja 2021 r. mija termin rejestracji dla osób chętnych do wzięcia udziału w konferencji Communicating Astronomy with the Public (CAP 2021). Jest to główna światowa konferencja o popularyzacji astronomii. W tym roku odbędzie się wirtualnie i bez opłat dla uczestników.

Do tej pory odbyło się siedem edycji konferencji Communicating Astronomy with the Public, w skrócie CAP. Pierwsza była w 2005 r., jedna odbyła się w Warszawie (w 2013 r.), a tegoroczną, ósmą edycję, zaplanowano na 2427 maja 2021 r. Głównym podmiotem stojącym za organizacją tej konferencji jest Międzynarodowa Unia Astronomiczna.

Tym razem wydarzenie odbędzie się w całości wirtualnie, przy pomocy platformy konferencyjnej Hopin, ale do udziału potrzebna jest rejestracja (bezpłatna). Termin zgłoszeń udziału mija dzisiaj (15 maja 2021 r.). W poprzedniej, tradycyjnej edycji, która odbyła się w 2018 r. w Japonii, udział wzięło 446 osób z 53 krajów (w tym przedstawiciel redakcji Uranii). W tym roku do tej pory zarejestrowało się już ponad 800 uczestników. Zachęcamy polskich popularyzatorów astronomii do rejestracji  warto zobaczyć, jakie są trendy na świecie w popularyzacji nauki, nawiązać współpracę, a być może też sprowadzić ciekawe projekty do Polski lub poszerzyć nasze krajowe działania na inne kraje.

Międzynarodowa Unia Astronomiczna zapowiedziała niedawno, że oprócz konferencji poświęconej popularyzacji astronomii, chciałaby też organizować osobną konferencję dedykowaną astronomii w edukacji. Mają się one odbywać naprzemiennie.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

Źródło: IAU

Reklama