Przejdź do treści

W Toruniu rozpoczął się festiwal światła Skyway

Water Concept Opera - kurtyny wodne podczas festiwalu światła Skyway
Wieczorami od 23 do 28 sierpnia na toruńskich ulicach znowu spotkamy tłumy mieszkańców i turystów, którzy będą oglądać różne instalacje świetlne i multimedialne podczas 8. Bella Skyway Festiwal. W ubiegłym roku w festiwalu wzięło udział aż 350 tysięcy widzów. W tym roku organizatory przygotowali 20 instalacji rozmieszczonych w różnych punktach miasta oraz nocne pokazy akrobacji lotniczych.

„Witamy w zmieniającym się wszechświecie, w miejscu narodzin Mikołaja Kopernika” - tak organizatorzy zwracają się do widzów w programie festiwalu. Tegorocznym hasłem będzie "Kalejdoskop zmian", bowiem statyczna przestrzeń budynków miejskich zacznie wieczorami zmieniać się pod wpływem multimedialnych wizualizacji z zastosowaniem najnowszych technologii z dziedziny operowania pokazami świetlnymi.

Wśród listy 20 pokazów znajdziemy także nawiązania do kosmosu i astronomii, szczególnie w multimedialnej instalacji "Światła Wszechświata", w której wykorzystane zostaną m.in. piękne zdjęcia z Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). Podobnie jak w roku ubiegłym, będą te kurtyny wodne, na których będą wyświetlane świetlne obrazy. Tym razem widzowie mają być ze wszystkich stron otoczeni ścianami wody. Pokaz ten będzie na zapleczu niedawno otwartej w Toruniu sali koncertowej na Jordankach.

Przygotowano także kilka dodatkowych atrakcji towarzyszących festiwalowi, m.in. konkurs fotograficzny, prelekcje i warsztaty. Najbardziej niespotykaną z atrakcji dodatkowych będą nocne pokazy akrobacji lotniczych nad Wisłą w przestrzeni pomiędzy toruńskimi mostami. Pokazy lotnicze odbędą się 26 i 27 sierpnia, a po nich zaplanowano pokazy fajerwerków. Akrobacji lotniczych będą dokonywać zespoły z Polski, Włoch i Anglii. W "Night Air Show" za sterami maszyn zasiądą doświadczeni piloci na co dzień pilotujący transatlantyckie samoloty Boeing 767 i Airbus A320 (oczywiście w trakcie pokazów akrobacyjnych będą latać innymi, mniejszymi samolotami).

Atrakcje festiwalu światła Skyway można oglądać codziennie od 23 do 28 sierpnia 2016 r. w godzinach od 20.30 do 24.00. Większość jest bezpłatna, z wyjątkiem Water Concept Cinema, który kosztuje 10 zł.

Więcej informacji:

Źródło: Bella Skyway Festival

Na zdjęciu:
Water Concept Opera - jedna z atrakcji ubiegłorocznej edycji festiwalu Skyway. Źródło: Skyway.


Reklama