Przejdź do treści

Galaktyka kobiet już jutro w Warszawie

Galaktyka kobiet - ekspertki

Jesteś dziewczyną i zastanawiasz się co kobiety mogą robić w nauce i technice kosmicznej? Wybierz się na spotkanie "Galaktyka kobiet", aby poznać panie pracujące w tych dziedzinach, w tym astronomkę.

Galaktyka kobiet to forma działań edukacyjnych, których celem jest zainteresowanie młodych kobiet tematyką kosmiczną, technologiami i zawodami przyszłości. Daj się zainspirować i poznaj perspektywy przyszłej kariery zawodowej w obszarze nauk ścisłych. Jeśli masz wątpliwości czy to dla Ciebie - przyjdź na spotkanie i sprawdź.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 16 kwietnia 2018 r. w planetarium Centrum Nauki Kopernik o godzinie 18.00. Będzie okazja porozmawiać z każdą zaproszonych ekspertek.

Zaproszone ekspertki:

  • dr Agata Kołodziejczyk (gościnnie) - neurobiolożka działająca m.in. w projekach związanych z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA)
  • dr hab. Agata Różańska - astronomka badająca emisje kosmicznego promieniowania
  • dr Aleksandra Bukała - dyrektor generalna SENER Polska, firmy z branży kosmicznej
  • Anna Gayer - socjolożka, mama dwóch córek, jedna z fundatorek Fundacji Kosmos dla Dziewczynek
  • Jagoda Gandziarowska–Ziołecka - doktorantka na Politechnice Warszawskiej, współtwórczyni Warszawskiego Indeksu Powietrza
  • Magdalena Zaraś - pierwsza polska Amazing Woman, pomysłodawczyni i realizatorka projektu drukowanej w technologii 3D protezy dłoni

Więcej informacji:

 

Na zdjęciu:

Ekspertki na spotkaniu "Galaktyka kobiet" w dniu 16 kwietnia 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Źródło: CNK / Galaktyka kobiet.

 

Reklama