Przejdź do treści

Galaktyka kobiet XI: warsztaty i spotkanie z ekspertkami

https://esero.kopernik.org.pl/

Jakie są możliwości rozwoju kariery w sektorze kosmicznym? Czym jest budowanie marki osobistej? Które umiejętności warto rozwijać, by zarządzać projektami kosmicznymi? Co to znaczy prowadzić duży, międzynarodowy program kosmiczny? Centrum Nauki Kopernik zaprasza 8 marca młodzież z klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na bezpłatne warsztaty online o karierze w sektorze kosmicznym i streaming spotkania z ekspertkami w Planetarium.

Galaktyka kobiet to cykl spotkań organizowanych w ramach programu ESERO-Polska, tworzonego w Centrum Nauki Kopernik. Innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze wciąż szukają młodych osób, które potrafią krytycznie myśleć, są kreatywne i nie boją się wyzwań. Tam znajdują pracę nie tylko astrofizycy badający bliski i odległy Wszechświat, astrobiolodzy szukający życia na innych planetach czy inżynierowie-konstruktorzy pojazdów kosmicznych. Potrzebne są też programistki, projektantki aplikacji w najnowszych technologiach, analityczki i inne specjalistki w różnych dziedzinach: psychologii, medycynie, geologii planetarnej czy energetyce przyszłości.

 

Zapisy na warsztaty dla młodzieży „Kariera w sektorze kosmicznym”

Zgłoszenia na stacjonarne spotkanie w Planetarium:

Uwaga! dla wszystkich osób, które nie mogą przyjechać do Warszawy na spotkanie stacjonarne, zorganizowany będzie streaming od 17.00 do 18.00 na FB oraz kanale YouTube CNK. Trzy niezwykłe badaczki pracujące w branży kosmicznej będą mówić o wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej oraz sukcesach (a czasem i porażkach) odnoszonych podczas pracy w zawodach, które według stereotypowego myślenia wciąż często pozostają domeną mężczyzn.

 

Tegoroczne prelegentki

Prof. dr hab. Hanna Rothkaehl – naukowczyni związana z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, jedna z najważniejszych postaci polskich i europejskich badań kosmosu. Dzięki niej Polska bierze udział w startującej w kwietniu 2023 flagowej misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – JUICE, której celem jest badanie lodowych księżyców Jowisza. Profesor Rothkaehl pełni funkcję Principal Investigator – kierownika projektu badawczego „Comet Interceptor”. To wyjątkowo brawurowa misja ESA, stawiająca sobie za cel upolowanie komety spoza Układu Słonecznego i dokładne jej zbadanie.

Justyna Pelc – inżynierka zainteresowana komunikacją i nowymi technologiami. Zawodowo pełni rolę Head of Community w firmie DAC.digital. Pasjonatka tematyki kosmicznej, ma na koncie wiele projektów w tym obszarze, nagradzanych w międzynarodowych konkursach. Przewodnicząca Stowarzyszenia Innspace, Dyrektor ds. strategii w Space Robotics Society, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego oraz jurorka i mentorka w wielu konkursach i hackathonach o tematyce kosmicznej i robotycznej.

Dr Ilona Wojtkiewicz – absolwentka studiów Executive MBA oraz studiów podyplomowych z zarządzania przestrzenią kosmiczną w Szkole Głównej Handlowej. Obecnie, w firmie Integrated Solutions (Grupa Orange), odpowiada za sprzedaż i relacje biznesowe z instytucjami tworzącymi międzynarodowy sektor kosmiczny. Prowadziła wykłady w Akademii Sztuki Wojennej, dotyczące m.in. zarządzania projektami lotniczymi, przywództwa i negocjacji. Wcześniej była Dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Sener Polska i Airbus Polska oraz Dyrektorem Biura Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Uwaga! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się wcześniej zarejestrować.

Czytaj więcej:

 

Źródło: ESERO

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Reklama