Przejdź do treści

Gdzie ma powstać baza marsjańska? - konkurs Cosmic Challenge: Voyager

Konkurs Cosmic Challenge: Voyager

Studenci mogą spróbować wcielić się w naukowców z NASA lub ESA i wybrać najlepsze miejsce do budowy bazy marsjańskiej. Umożliwia to konkurs "Cosmic Challenge" w edycji "Voyager". Urania jest patronem konkursu.

Konkursy z serii Cosmic Challenge organizowane są przez Fundację SpaceShip. Wcześniejsze edycje były skierowane do uczniów, a obecna będzie podzielona na kilka grup. Teraz wystartowała wersja dla studentów, nazwana "Voyager". Opiekunem merytorycznym tej edycji programu jest dr Anna Łosiak – geolog planetarny z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Zadaniem w ramach I etapu jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace można przesyłać do organizatorów w okresie od 1.10 do 15.11.2021 r.

Konkurs jest realizowany we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi we Francji. Trójka zwycięzców pojedzie w nagrodę na wycieczkę do tego obserwatorium.

Program został objęty patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Ambasady Francji w Polsce, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, Astroniki, SatRevolution S.A., Akademii Leona Koźmińskiego, a patronatu medialnego udzieliły: Urania, Astronomia24 i Radio Lublin. Instytucją Wspierającą program jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Więcej szczegółów na stronie konkursu.

Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: SpaceShip

 

Ilustracja:

Artystyczna wizja bazy marsjańskiej. Źródło: Sergydv / Getty Images / Canva.

 

Reklama