II Konferencja Górnictwa Kosmicznego już za miesiąc w Krakowie

img

16 maja na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się II Konferencja Górnictwa Kosmicznego. Wydarzenie będzie poświęcone tematom związanym z przyszłością górnictwa kosmicznego.

To już druga edycja pierwszej w Polsce konferencji poświęconej w całości tematyce górnictwa kosmicznego. Wystąpią na niej specjaliści związani z przemysłem kosmicznym oraz pasjonaci astronomii i astronautyki. Organizatorem wydarzenia jest ISME (Ideas for Space Mining Engineering) - organizacja zrzeszająca studentów, profesorów akademickich i naukowców zainteresowanych aspektami wydobycia surowców kosmicznych.

W ramach wydarzenia prowadzone będą trzy sekcje tematyczne: Inżynierii mechanicznej, Górnictwa i geologii oraz Prawa i ekonomii. Do 30 kwietnia można rejestrować zgłoszenia referatów. Trwa też już rejestracja dla słuchaczy.

II Konferencję Górnictwa Kosmicznego swoim patronatem medialnym objęły czasopismo i portal Urania - Postępy Astronomii.

​​​​​​​Na zdjeciu: Baner promocyjny konferencji. Źródło: ISME.