Przejdź do treści

Jutro gala konkursu „W stronę gwiazd”

Konkurs "W stronę gwiazd"

W środę 27 stycznia poznamy zwycięzców konkursu „W stronę gwiazd” dla uczniów szkól podstawowych. Hevelianum zaprasza na galę finałową, z której transmisję będzie można oglądać na żywo na YouTube i Facebooku. Urania jest patronem konkursu.

Już jutro poznamy laureatów konkursu „W stronę gwiazd”. O godzinie 12.00 rozpocznie się gala finałowa zorganizowana przez Hevelianum, które prowadziło konkurs. Po części oficjalnej zaplanowano pokaz astronomiczny. Transmisję na żywo będzie można oglądać na YouTube i Facebooku.

Konkurs „W stronę gwiazd” rozpoczął się 6 października 2020 r. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, którzy mogli brać udział w dwóch kategoriach: klasy 0–4 i klasy 5–8. Pierwsza z grup miała za zadanie przygotowanie pracy plastycznej lub plakatu wypukłego, a druga – napisanie pracy pisemnej na temat projektu misji kosmicznej. Wśród nagród są m.in. lornetka czy udział w Junior Space Camp. Prace można było nadsyłać do 30 listopada 2020 r.

Hevelianum to centrum popularyzacji nauki w Gdańsku. Jego nazwa nawiązuje do postaci polskiego astronoma Jana Heweliusza, który był gdańszczaninem.

Więcej informacji:

 

 

Źródło: Hevelianum

Autor: Krzysztof Czart

Ilustracja: Grafika konkursu „W stronę gwiazd”. Źródło: Hevelianum.

 

Reklama