Przejdź do treści

Już 1000 osób obserwuje Uranię na Twitterze

Strona Uranii na Twitterze

Twitter nie jest w Polsce tak popularny, jak w krajach zachodnich, ale stopniowo zyskuje użytkowników. W ostatnich dniach liczba osób obserwujących Uranię na tej platformie przekroczyła tysiąc.

Urania jest obecna w mediach społecznościowych od dawna. Na przykład na Twitterze konto założyliśmy na początku 2013 roku, przy czym początkowo było ono niezbyt aktywne. Teraz regularnie informujemy o odkryciach astronomicznych i działalności branży kosmicznej także poprzez tę platformę. Do tej pory zamieściliśmy 3316 tweetów.

22 maja liczba osób obserwujących Uranię na Twitterze przekroczyła symboliczny tysiąc. Cieszymy się i zachęcamy kolejne osoby do śledzenia Uranii. Szukajcie nas jako @UraniaPA.

Dla porównania, naszą stronę na Facebooku zalajkowało do tej pory ponad 28 tysięcy osób, a stale obserwuje nawet nieco więcej. Powoli zwiększa się też zainteresowanie wśród użytkowników LinkedIn, portalu społecznościowego związanego z kontaktami zawodowo-biznesowymi. Planujemy też w przyszłości rozwój obecności Uranii na Instagramie. Oczywiście znajdziecie nas także na YouTube, w postaci Urania TV.

Oto zestawienie linków do mediów społecznościowych Uranii:

 

Autor: Krzysztof Czart

 

Na ilustracji: Strona Uranii na Twitterze (@UraniaPA) w dniu 22 maja 2020 r. Liczba obserwujących osiągnęła w tym dniu 1000. Źródło: Twitter / Urania.

 

Reklama