Koło Naukowe Studentów Astronomii UMK zaprasza na spotkanie z prof. Kusem

Plakat spotkania z profesorem Kusem

W imieniu Koła Naukowego Studentów Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zapraszamy na piąte wydarzenie z cyklu "Spotkania im. Władysława Dziewulskiego". Tegorocznym gościem będzie profesor Andrzej Kus – prekursor radioastronomii toruńskiej, wieloletni dyrektor Obserwatorium UMK.

Spotkanie odbędzie się już w środę 27 kwietnia o godzinie 19:00, na Wydziale Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ulicy Grudziądzkiej, w Audytorium Aleksandra Jabłońskiego. W planach jest również transmisja online na kanale Koła na YouTube.

Wydarzenie jest organizowane jako pamiątka pierwszego wykładu z astronomii, który został przeprowadzony 4 grudnia 1945 roku przez profesora Władysława Dziewulskiego. Koło Naukowe Studentów Astronomii organizuje coroczne spotkania z astronomami związanymi z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Źródło: Koło Naukowe Studentów Astronomii UMK

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska