Konferencja "Kosmiczne Perspektywy edukacji XXI wieku" (19-20 maja)

Zapraszamy na Kosmiting Summit – konferencję dotyczącą nauczaniu oraz popularyzacji astronomii wśród uczniów szkół podstawowych i średnich.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Andrychowa na Kosmiting Summit – konferencję dotyczącą nauczaniu oraz popularyzacji astronomii, głównie wśród uczniów szkół podstawowych i średnich.

Tematykę konferencji można podzielić na trzy główne części:

• nauczanie astronomii oraz działalność kół astronomicznych,
  • budowa oraz organizacja pracy szkolnych i edukacyjnych obserwatoriów astronomicznych,
  • współpraca między instytucjami edukacyjnymi i naukowymi.

W ramach konferencji przewidziano sesję plakatową uzupełnioną o serię krótkich, jednoslajdowych prezentacji, na których będzie można zaprezentować działalność swojego koła oraz/lub obserwatorium astronomicznego. Będzie to wspaniałe pole do dyskusji i wymiany doświadczeń. Gorąco zachęcamy do przygotowania plakatów wspólnie z uczniami.

Konferencja odbędzie się od 19 do 20 maja 2023 r.

19.05 (piątek) – Miejski Dom Kultury w Andrychowie,
ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów

20.05 (sobota) – Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie
ul. Racławicka 188, 34-125 Sułkowice

Szczegółowy plan zostanie już niebawem podany na stronie Konferencji.

Kosmiting23

Źródło: szkolabolecina.pl