Konkurs dla dzieci o sprzątaniu orbity Ziemi

Kosmiczny konkurs dla dzieci o sprzataniu orbity Ziemi

Centrum Badań Kosmicznych PAN ogłosiło 1 czerwca 2022 roku konkurs dla dzieci pt. „Jak posprzątałbyś orbitę ze śmieci kosmicznych”. W konkursie można wygrać książkę „Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy”. Prace należy przesyłać do 12 czerwca.

Dzieci cechuje ciekawość świata i chęć eksperymentowania godne prawdziwych naukowców. Dlatego z okazji Dnia Dziecka Centrum Badań Kosmicznych PAN życzyło wszystkim maluchom, aby:

• nigdy nie przestały zadawać pytań i zawsze żądały odpowiedzi;
  • były śmiałe w myśli i czynie;
  • uparcie dążyły do wyznaczonych celów.

Ale przede wszystkim by nigdy, przenigdy nie przestały być dziećmi!

Dodatkowo został ogłoszony mały konkurs, którego zwycięzca otrzyma książkę pt. „Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy” napisaną przez inżyniera JPL Artura Chmielewskiego oraz rzeczniczkę CBK PAN Ewelinę Zambrzycką-Kościelnicką.

Temat konkursu brzmi: Jak posprzątałbyś orbitę ze śmieci kosmicznych?

Prace można wykonać w dowolnej technice. Organizatorzy liczą przede wszystkim na prace plastyczne, ale jeśli jakieś dziecko zechce napisać referat czy opowiadanie, to także może je przesłać. Gotowe prace w postaci zdjęcia lub skanu, ewentualnie pliku w Wordzie (w przypadku prac pisemnych) należy przesłać na adres: ezambrzycka@cbk.waw.pl

Zakończenie konkursu przewidziane jest na 12 czerwca 2022 roku (niedziela) do godz. 23:59.

Prace przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Źródło: CBK PAN

Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski

Ilustracja: Nagroda – książka „Kosmiczne wyzwania”