Przejdź do treści

Konstelacje ARP 2021 – laureaci wybrani

Konstelacje ARP 2021- konkurs

25 maja 2021 r. odbyła się Gala konkursu „Konstelacje ARP 2021” na której wybrano laureatów konkursu i wręczono im nagrody. Nagrody „Konstelacje ARP” to uhonorowanie najważniejszych osiągnięć na polu sektora kosmicznego w Polsce, ale także motywacja dla wszystkich firm i osób budujących potencjał tej branży w naszym kraju.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. od 3 lat organizuje konkurs „Konstelacje ARP”. Ideą konkursu jest wyróżnienie osób fizycznych/prawnych, bądź instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że kolejne lata przyniosą temu sektorowi jeszcze więcej sukcesów. Gala konkursu „Konstelacje ARP 2021” była transmitowana na kanałach ARP S.A. na Facebooku i YouTube.

Dziś poznaliśmy Laureatów konkursu #KonstelacjeARP dla osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych.

Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: Kosmiczna Firma Roku, Zagraniczny sukces, Nadzieja sektora kosmicznego oraz po raz pierwszy Nagroda Specjalna. Zanim poznamy zwycięzców należy przedstawić nominowane do nagrody osoby i firmy.

 Kategoria: Kosmiczna Firma Roku

Kategoria: Zagraniczny sukces

Kategoria: Nadzieja sektora kosmicznego

Czwarta kategoria to Nagroda Specjalna czyli wyróżnienie dla firmy, wydarzenia lub osoby, której wkład w rozwój sektora kosmicznego był największy.

A oto laureaci konkursu Konstelacje ARP 2021:

 • Kosmiczna Firma RokuKP Labs
 • Zagraniczny SukcesEuropean Rover Challenge
 • Nadzieja sektora kosmicznegoJustyna Pelc
 • Nagroda specjalna: pierwszy raz zostały przyznane dwie nagrody specjalne – laureaci to Artur Chmielewski i Steve Jurczyk.
   

Polskie firmy mają tak ciekawe pomysły, że po każdym spotkaniu z nimi jestem zafascynowany. To ogromna wartość dodana tego konkursu, że przy tej okazji możemy poinformować społeczeństwo o tym, że mamy w Polsce przemysł kosmiczny i to nie tylko odległe marzenia, baśnie i jeden, jak dotychczas polski astronauta, ale konkret o wymiarze gospodarczym – powiedział podczas ogłoszenia wyników profesor Grzegorz Wrochna, prezes Polska Agencja Kosmiczna.

Wyboru laureatów konkursu „Konstelacje ARP 2021” dokonała Kapituła w składzie:

 • prof. Robert Tomanek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - przewodniczący
 • Jan Sarnowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
 • Paweł Kolczyński – Wiceprezes ARP SA
 • prof. Grzegorz Wrochna – Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej
 • prof. Iwona Stanisławska – Dyrektor Centrum Badań Kosmicznych  PAN
 • prof. Katarzyna Malinowska –, Dyrektor Centrum Studiów Kosmicznych Akademia Leona Koźmińskiego - Kozminski University
 • prof. Jan Kindracki – Z-ca Dyrektora ITC PW, opiekun specjalizacji „kosmonautyka” na Politechnice Warszawskiej
 • Marzena Wydryszek – Wicedyrektor Biura Rozwoju Technologii
   

Gratulujemy zwycięzcom i nominowanym do nagrody w roku 2021.

Źródło: ARP S.A.

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

 

Reklama