Przejdź do treści

Kosmiczne widowisko filmowo-muzyczne

Moc Klasyki - Planety
25 października 2013 r. odbędzie się w Warszawie wielkie widowisko muzyczno-filmowe "Moc Klasyki - Planety". Miejscem koncertu będzie Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki. Urania została patronem medialnym wydarzenia.

"Sala Kongresowa zmieni się w największe planetarium na świecie! Widzowie wyruszą w muzyczną podróż przez Układ Słoneczny, gwiazdozbiory i galaktyki - aż do granic Wszechświata. Muzykę wykonywaną przez orkiestrę symfoniczną i chór ilustrować będzie projekcja animacji i filmów o kosmosie na ekranie kinowym." tak zachęca do udziału w koncercie jego organizator, firma Trinity.

Wykonawcami koncertu będą Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. Dyrygentem będzie Zygmunt Rychert. W programie znajdziemy fragment poematu symfonicznego "Tako rzecze Zaratustra" Richarda Straussa oraz siedem części utworu "Planety" Gustava Holsta (Mars, Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun).

Widowisko poprowadzą Jerzy Rafalski, astronom z toruńskiego planetarium, znany także z telewizyjnych programów o astronomii. Drugim z prowadzących będzie Piotr Majewski,  dziennikarz Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, również znany z audycji o tematyce astronomicznej.

Patronem medialnym wydarzenia jest czasopismo "Urania - Postępy Astronomii", a partnerem Polskie Towarzystwo Astronomiczne. W koncercie współuczestniczy jako partner merytoryczny także Europejskiego Obserwatorium Południowe (ESO), którego piękne zdjęcia i animacje Kosmosu zostaną wykorzystane podczas koncertu.

Szersze informacje na temat koncertu można znaleźć na stronie internetowej www.mocklasyki.pl. Można tam też dokonać zakupu biletów.


Uwaga: w dniach 23.09 - 6.10.2013 r. trwa konkurs Uranii, w którym do wygrania są bilety na koncert - zobacz tutaj.


Poniżej prezentujemy wizualizacje widowiska w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki oraz film z Youtube. Źródło: Trinity.


Moc Klasyki - Planety

Moc Klasyki - Planety


Moc Klasyki - Planety


Więcej informacji:

Reklama