Przejdź do treści

Kosmiczny panel na Made in Wroclaw 2022

Stacja kosmcizna na orbicie okołoziemskiej

18 października startuje konferencja i wystawa Made in Wroclaw. W programie m.in. panel dyskusyjny "Back to the space" poświęcony szansom i zagrożeniom związanym z eksploracją kosmosu. Urania jest patronem medialnym wydarzenia.

Z roku na rok aktywność człowieka na orbicie okołoziemskiej jest coraz większa. Eksploracja kosmosu otwiera przed nami coraz więcej perspektyw, które wiążą się nie tylko  z odkrywaniem nowych pól rozwoju w przestrzeni kosmicznej, ale też wykorzystywaniem technologii tworzonych przez branżę technologii kosmicznych oraz jej osiągnięć do poprawy jakości życia człowieka na Ziemi. Szanse i zagrożenia z tym związane będą tematem panelu dyskusyjnego „Back to the space”, który odbędzie się w ramach Made in Wroclaw 2022, cyklicznej konferencji, która startuje już 18 października.

Szansa, potencjał czy zagrożenie?

Potencjał technologii tworzonych przez i na potrzeby branży space tech wiąże się np. z coraz szerszym wykorzystaniem technologii satelitarnych, które są intensywnie rozwijane również m.in. przez wrocławskie firmy z tego sektora. Dane gromadzone przez satelity mają dziś niezliczoną ilość zastosowań w przemyśle i nauce. Można ich używać np. w badaniach geologicznych, rolnictwie, górnictwie czy też analizowaniu zmian klimatycznych. Znajdą one swoje zastosowanie w różnorodnych sektorach przemysłu. Obecność człowieka w przestrzeni kosmicznej to z jednej strony niesamowita ilość szans na rozwój ludzkości, ale też szereg zagrożeń. Dzięki zaawansowanym misjom naukowym, ale też obserwacji naszej planety, jesteśmy w stanie znacznie poprawić wpływ człowieka na Ziemię, ale też rozwinąć nowe gałęzie technologii, które w przyszłości będą nam służyć tu, na powierzchni naszej planety. Z drugiej strony sytuacja geopolityczna, brak regulacji w zakresie śmieci kosmicznych i tryliardy dolarów w formie zasobów pozaziemskich sprawiają, że musimy być szczególnie wyczuleni na pewne aspekty naszej obecności w kosmosie – komentuje Mikołaj Podgórski, COO i Szef Rozwoju Biznesowego Scanway.

Made in Wroclaw

O kosmosie we Wrocławiu

Odbywająca się po raz szósty konferencja Made in Wroclaw, będzie okazją do dyskusji i rozmów o szansach, jakie daje nam kosmos. Wrocławski biznes to również kosmos! Zaprosiliśmy ekspertów z wrocławskiej branży space tech na Made in Wroclaw 2022 po to, by rozmawiać o tym, jak korzystać z wiedzy, której dostarczają nam satelity i optymalnie wykorzystać dane o naszej planecie w działaniach proekologicznych – mówi Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W panelu dyskusyjnym „Back to the space” wezmą udział reprezentanci SatRev, Scanway, Extremo Technologies, WroSpace oraz Politechniki Wrocławskiej.

Czy warto eksplorować kosmos, skoro na własnej planecie borykamy się z tyloma problemami? Jaki wpływ na nasze codzienne życie ma sektor kosmiczny? Po co wydajemy miliardy dolarów na technologie kosmiczne? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo nasze codzienne życie jest uzależnione od rozwoju sektora kosmicznego. Wraz z zaproszonymi ekspertami opowiemy o tym, jak kosmiczne technologie mogą pomóc nam tutaj, na Ziemi – zapowiada Justyna Pelc, Head of Community @ DAC.digital, Przewodnicząca Stowarzyszenia Innspace, która będzie moderować panel. 

Made in Wroclaw to święto innowacji, które co roku ściąga do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców oraz ekspertów ze świata nauki. W tym roku odbywa się pod hasłem Future Mindset. W trakcie wydarzenia odbędą się trzy panele dyskusyjne
i prelekcje pełne nie tylko futurystycznego podejścia, ale też praktyki. Jak zawsze nie zabraknie przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji, którymi podzieli się m.in. keynote speaker Natalia Hatalska! Dyskusje będą dotyczyć m.in. przyszłości branży ICT, zmieniającego się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej.

Made in Wroclaw 2022 startuje 18 października. Aby wziąć udział w konferencji, należy wejść na stronę www.made-in-wroclaw.pl, gdzie można dokonać zakupu biletu na konferencję lub dokonać bezpłatnej rejestracji na EXPO lub wydarzenie networkingowe dla startupów.

Made in Wroclaw 2022 organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, AmCham Amerykańska Izba Handlowa oraz Scandinavian - Polish Chamber of Commerce.

Więcej informacji

 

Źródło: Made in Wroclaw

Jest to tekst komunikatu prasowego Made in Wroclaw

 

 

Reklama