Przejdź do treści

Książka "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci"

Mały astronom. Przewodnik dla dzieci
Przedstawiamy książkę o astronomii skierowaną do dzieci, która ukazała się w ostatnich miesiącach. Jest to "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci" z serii "Dzielni-samodzielni".

Książka "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci" jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci w tym wieku często zadają różne pytania dotyczące astronomii oraz kosmosu i ta książka stara się na nie odpowiedzieć w języku zrozumiałym dla dzieci w tym wieku. Jej treść bez problemu zrozumieją uczniowie szkół podstawowych.

W treści znajdziemy przedstawienie głównych obiektów i zjawisk astronomicznych, a także zagadnienia z astronautyki i historii astronomii. Są też opisane wynalazki, które znamy z życia codziennego, a których powstanie zostało zainspirowane badaniami astronomicznymi. Mamy też ciekawostki o odkryciach astronomicznych oraz o naukowcach, którzy tych odkryć dokonują. Warto zwrócić uwagę na porady dla tych, którzy chcieliby rozpocząć własne obserwacje nieba.

Autorem książki jest prof. Grzegorz Karwasz, kierownik Zakładu Dydaktyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.

Wydawca, Centrum Edukacji Dziecięcej, tak zachęca do swojej książki:
„Mały astronom” to niezwykły przewodnik, którym zachwyci się każde dziecko, nie tylko miłośnik astronomii. To książka dla tych wszystkich, których fascynuje rozgwieżdżone niebo. Wybierz się na wędrówkę po Drodze Mlecznej, poznaj Układ Słoneczny, Gwiazdy i wiele ciekawych zagadnień astronomicznych. Dowiedz się także, z czego jest zbudowany i do czego służy teleskop i że przez zwykłą lornetkę również można dostrzec na niebie wiele magicznych obiektów. Spójrz w niebo i zachwyć się gwiazdami!

Książkę można kupić w promocji w sklepie internetowym Uranii (rabat 33%).

Dane książki:
Tytuł: Mały astronom. Przewodnik dla dzieci
Autor: Grzegorz Karwasz
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Liczba stron: 128
Wymiary: 17 x 22 cm
Okładka: miękka
Numer ISBN: 978-83-245-7112-3
Rok wydania: 2016

Więcej informacji:

Reklama