Przejdź do treści

Letni Obóz Obserwacyjny Perseidy 2014 dla młodzieży

Logo Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego (MOA)
Wzorem lat ubiegłych, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne (MOA) organizuje po raz jedenasty Letni Obóz Obserwacyjny „PERSEIDY” dla młodzieży od lat 14 do 19, chcącej rozwijać swoje astronomiczne zainteresowania i pasje. Rozpoczął się nabór zgłoszeń. Zachęcamy do udziału!

Tegoroczny obóz odbędzie się w terminie od piątku 1 sierpnia do czwartku 21 sierpnia 2014 r. (czas trwania obozu 3 tygodnie). Miejscem obozu będzie Gospodarstwo Agroturystyczne „Lajkonik”, Lewałd Wielki 31, 14-120 Dąbrówno. Miejscowość Dąbrówno jest położona na Mazurach nieopodal pól grunwaldzkich, w okolicy są piękne lasy i czyste jeziora, a niebo nocne jest wolne od łuny miejskiej.

Do dyspozycji obozowiczów oddany zostaje sprzęt obserwacyjny MOA – teleskopy, lunety, kamery, sprzęt fotograficzny i akcesoria, ale własne wyposażenie jest mile widziane.  Biblioteczka dysponuje bogatym zestawem książek i czasopism, zaś sieć WiFi zapewnia możliwość korzystania z zasobów Internetu. Na terenie obozu są boiska do piłki siatkowej i nożnej, a na jeziorze Mała Dąbrowa czeka 5 kajaków i dwie łodzie żaglowe typu Omega.

Kierownictwo obozu od roku 2004 spoczywa w rękach jego pomysłodawcy, nauczyciela MOA Grzegorza Sęka, zaś kadrę stanowią nasi wychowankowie, posiadający stosowne kwalifikacje. Impresje z poprzednich obozów, w postaci galerii zdjęć i filmików, można znaleźć stronie internetowej moa.edu.pl. W trakcie obozu odbędzie się całodzienna wycieczka autokarowa do Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie. Oprócz tego odbędą się krótsze wycieczki: do Parku Krajobrazowego „Dylewska Góra” oraz do rezerwatu „Sosny Taborskie” koło Ostródy.

Dla uczestników z Krakowa i okolic zorganizowany będzie bezpłatny dojazd i powrót autokarem z Niepołomic, pozostali uczestnicy dojeżdżają własnym sumptem. Po uzgodnieniu możliwe jest zorganizowanie bezpłatnego dowozu uczestników ze stacji kolejowej Działdowo.

Całkowity koszt obozu wynosi 1700 zł od osoby.

Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie moa.edu.pl. Zgłaszający, którzy otrzymają potwierdzenie zakwalifikowania, wpłacają bezzwrotną zaliczkę w wysokości 200 zł do dnia 1 czerwca 2014 r.,  uzupełnienie powinno wpłynąć do dnia rozpoczęcia obozu.  Numer konta do wpłat zostanie przesłany
w potwierdzeniu zakwalifikowania. Całkowita liczba miejsc na obozie wynosi 32.


Więcej informacji:


Autor: Grzegorz Sęk (MOA)


Reklama