Przejdź do treści

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO

Zestaw LEGO® Ideas 21321 ISS (International Space Station)

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła, iż zaczęła w swoim sklepie internetowym sprzedawać zestawy klocków LEGO, pozwalające skonstruować swój model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

ESA ogłosiła, iż zawarła porozumienie z LEGO i zaczęła w swoim sklepie internetowym sprzedaż zestawu klocków, pozwalającego na stworzenie modelu swojej własnej stacji kosmicznej. Agencja jest wyłącznym partnerem firmy LEGO do detalicznej dystrybucji tego zestawu. Cena zestawu wynosi 69,99 euro.

Zestaw LEGO® Ideas 21321 ISS (International Space Station) składa się z 864 klocków. Po złożeniu model ma około 20 cm wysokości, 31 cm długości i 49 cm szerokości. Załączona jest do niego 148-stronicowa książeczka z  informacjami o stacji kosmicznej.

Image

Model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z klocków LEGO. Źródło: LEGO.

 

Inne kosmiczne klocki LEGO

Warto dodać, iż wśród różnorodnych zestawów klocków LEGO zdarzały się już kosmiczne wątki. Na przykład w sklepach do kupienia jest zestaw do budowy modelu rakiety Saturn V z projektu Apollo. Znany jest też model Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu (ELT), przy czym w jego przypadku trzeba było wykazać się własną kreatywnością, korzystając z ogólnej puli dostępnych klocków, gdyż gotowego zestawu nie było.

LEGO prowadzi akcję o nazwie LEGO Ideas, w ramach której można zgłaszać pomysły na nowe zestawy i głosować na nie. Jeśli zestaw zdobędzie odpowiednio dużą liczbę głosów, może wejść do oferty firmy i będzie go można kupić w sklepach. Jakiś czas temu informowaliśmy o głosowaniu na zestaw dla teleskopu ELT - niestety nie zdobył odpowiedniej liczby głosów.

Aktualnie trwa głosowanie nad modelem Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Pozostało 187 dni, obecny stan licznika to 3749 głosów. Projekt musi zebrać 10000 głosów poparcia, jeśli ma mieć szanse na realizację.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

Źródło: ESA

 

Na zdjęciu u góry:

Zestaw LEGO® Ideas 21321 ISS (International Space Station). Źródło: LEGO.

Reklama