Przejdź do treści

Milion wyświetleń jednego z odcinków „Astronarium” na YouTube

Astronarium nr 18  - Odległości we Wszechświecie

Odcinek „Astronarium” o odległościach we Wszechświecie jako pierwszy z tej serii przekroczył na YouTube milion wyświetleń. Wcześniej wiele odcinków miało już milionową widownię, ale w formie telewizyjnej.

Milion wyświetleń wybiło 4 października 2020 r. pod odcinkiem nr 18 pt. „Odległości we Wszechświecie”. Obecnie jest to już 1,063 mln. Następne w kolejności są pod tym względem odcinek nr 44 pt. „Ogólna teoria względności” (716 tysięcy) i nr 79 pt. „Cywilizacje pozaziemskie” (671 tysięcy). Łączna liczba wyświetleń wszystkich materiałów zawartych na kanale „Astronarium” na YouTube to w tej chwili około 19 milionów.

Również liczba subskrypcji zbliża się do okrągłej wartości 100 000. Aktualnie kanał subskrybuje 99 200 osób.

Dodajmy, że powyższe liczby dotyczą YouTube. „Astronarium” jest przede wszystkim programem telewizyjnym i w tej formie większość jego odcinków miała już za sobą milionową widownię, wraz z premierami i powtórkami danego odcinka (tzw. skumulowany zasięg RCH w badaniach widowni telewizyjnej). „Astronarium” jest emitowane premierowo w ogólnopolskim paśmie TVP 3, a później powtórki można zobaczyć także w TVP Polonia czy na niektórych regionalnych kanałach Telewizji Polskiej. Przez pewien czas program był także emitowany w TVP 1.

Producentami „Astronarium” są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Telewizja Polska. Zdjęcia realizuje TVP Bydgoszcz, a finansowanie produkcji zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach grantu na działalność upowszechniającą naukę.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

Źródło: „Astronarium”

 

 

Reklama