Przejdź do treści

Nasza szkolna przygoda z astronomią 2015/2016 - wyniki konkursu

Brzeszcze - uczniowie w strojach przypominających kombinezony astronautów
Ogłaszamy wyniki konkursu "Nasza szkolna przygoda z astronomią 2015/2016, w którym brały udział szkoły prenumerujące "Uranię" w ramach projektu dopłat do prenumeraty z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo szkoły z miejscowości Brzeszcze i Jasło.

W ramach konkursu prowadzonego przez Uranię, szkoły mogły nadsyłać dokumentację dowolnej, związanej z astronomią, aktywności całej szkoły lub dowolnego zespołu lub grupy uczniów danej placówki. Prace przyjmowaliśmy do 30 kwietnia 2016 r. Do wygrania były fundusze na zakup sprzętu astronomicznego, przy czym zwycięskie szkoły same zdecydują jaki sprzęt zakupią do wysokości wskazanej kwoty. Łączna pula nagród przekroczyła 10 tysięcy złotych.

Jury konkursu postanowiło o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc oraz dwóch drugich miejsc.

Miejsce pierwsze zajęły:
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach
  • Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle
Natomiast miejsce drugie:
  • Zespół Szkół, Publiczne Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej
  • Koło Astronomiczne PULSAR w Zespole Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie
Przyznano także wyróżnienia oraz dodatkowe nagrody indywidualne dla uczniów.

Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie i gratulujemy laureatom!

Więcej informacji:

Reklama