Przejdź do treści

Nowa edycja konkursu "W Stronę Gwiazd"

Konkurs "W Stronę Gwiazd"

Uczniowie szkół podstawowych mają okazję wystartować w tegorocznej edycji konkursu "W Stronę Gwiazd" przygotowanego przez Hevelianum. Zachęcamy do udziału - Urania patronuje konkursowi.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej startują uczniowie "zerówek" i klas 1-3 szkoły podstawowej, a w drugiej uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2021 r., a wyniki zostaną najpóźniej w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, czyli 28 stycznia 2022 roku. Wśród nagród czeka m.in profesjonalna lornetka astronomiczna, czy udział w tygodniowej misji kosmiczne w Junior Space Camp w habitacie należącym do Analog Astronaut Training Center.

Pomysł na konkurs „W stronę gwiazd” pojawił się w 2019 r. dzięki Tygodniowi Kosmosu. Żyjemy obecnie w okresie powrotu do do wielkich misji kosmicznych. Światowe agencje kosmiczne pracują nad powrotem człowieka na Księżyc i chcą potem ruszyć na Marsa. Równocześnie trwają nieustanne badania różnych miejsc w Układzie Słonecznem przy pomocy sond kosmicznych. Organizatorzy chcą więc zwrócić uwagę młodego pokolenia na możliwość przyszłego udziału w misjach kosmicznych.

Szczegóły poszczególnych zadań i więcej informacji znajduje się na stronie: https://hevelianum.pl/konkurs-w-strone-gwiazd/

Hevelianum to centrum popularyzacji nauki w Gdańsku. Jego nazwa nawiązuje do postaci polskiego astronoma Jana Heweliusza, który był gdańszczaninem.

Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: Hevelianum

 

Reklama