Przejdź do treści

Obóz Perseidy 2015 na Mazurach

Wzorem lat ubiegłych, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne organizuje po raz dwunasty Letni Obóz Obserwacyjny „PERSEIDY” dla młodzieży od lat 12 do 19, chcącej rozwijać swoje astronomiczne zainteresowania i pasje. Obóz odbędzie się w sierpniu, a obecnie trwają zapisy chętnych.

Tegoroczny obóz odbędzie się w terminie od soboty 1 sierpnia do piątku 21 sierpnia 2015 r. (czas trwania obozu 3 tygodnie). Miejscem obozu będzie Gospodarstwo Agroturystyczne „Lajkonik”, Lewałd Wielki 31, 14-120 Dąbrówno. Miejscowość Dąbrówno jest położona na Mazurach nieopodal pól grunwaldzkich, w okolicy są piękne lasy i czyste jeziora, a niebo nocne jest wolne od łuny miejskiej. Do dyspozycji obozowiczów oddany zostaje sprzęt obserwacyjny MOA – teleskopy, lunety, kamery, sprzęt fotograficzny i akcesoria, ale własne wyposażenie jest mile widziane. Biblioteczka dysponuje bogatym zestawem książek i czasopism, zaś sieć WiFi zapewnia możliwość korzystania z zasobów Internetu. Na terenie obozu są boiska do piłki siatkowej i nożnej, a na jeziorze Mała Dąbrowa czeka 5 kajaków i łódź żaglowa typu Omega. Kierownictwo obozu od roku 2004 spoczywa w rękach jego pomysłodawcy, nauczyciela MOA, Grzegorza Sęka, zaś kadrę stanowią nasi wychowankowie, posiadający stosowne kwalifikacje.

Impresje z poprzednich obozów, w postaci galerii zdjęć i filmików, można znaleźć stronie internetowej moa.edu.pl. W trakcie obozu odbędzie się całodzienna wycieczka autokarowa do Obserwatorium i Planetarium w Olsztynie. Oprócz tego odbędą się krótsze wycieczki: do Parku Krajobrazowego „Dylewska Góra” oraz do rezerwatu „Sosny Taborskie” koło Ostródy.

Dla uczestników z Krakowa i okolic zorganizowany będzie bezpłatny dojazd i powrót autokarem z Niepołomic, pozostali uczestnicy dojeżdżają własnym sumptem. Po uzgodnieniu możliwe jest zorganizowanie bezpłatnego dowozu uczestników ze stacji kolejowej Działdowo. Całkowity koszt obozu wynosi 1700 zł od osoby.

Zgłoszeń można dokonywać przy użyciu formularza lub słać mailem na adres gsek@moa.edu.pl.

Więcej informacji:


Grzegorz Sęk, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach


Reklama