W weekend 11–12 czerwca 2022 roku po przebudowie i kapitalnym remoncie zostanie oficjalne otwarte największe w Polsce planetarium z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów wyświetlających obraz w technologii ponad 8K. Świętowanie otwarcie będzie miało miejsce na powierzchni, pod powierzchnią i na scenie przed Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki.
W sobotę 11 czerwca 2022 roku odbędzie się oficjalne otwarcie Planetarium Śląskiego po przebudowie i kapitalnym remoncie. Pierwszy seans dla publiczności rozpocznie się o godzinie 12.00.
Organizatorzy oficjalnego otwarcia nowego Planetarium, czyli województwo śląskie oraz Planetarium – Śląski Park Nauki, przygotowali dla mieszkańców Śląska i wszystkich miłośników planetarium „weekend otwarcia” z licznymi atrakcjami. Wśród nich będą m.in. seanse, koncerty przed budynkiem Planetarium, możliwość wejścia na wieżę widokową, symulatory lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych – a to wszystko to dopiero początek....
W weekend otwarcia (11–12 czerwca) seanse, z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów wyświetlających obraz w technologii ponad 8K będą odbywać się w dzień i w nocy. Dokładny harmonogram seansów dostępny jest na stronie internetowej planetarium.
Na scenie przed budynkiem Planetarium – Śląskiego Parku Nauki 11 czerwca wystąpią:
- 17.00 – DAWID KWIATKOWSKI
- 18.30 – KRÓL
- 20.00 – Koncert muzyki filmowej w wykonaniu ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, a także trio wirtuozów skrzypiec V3 w składzie: Krzesimir Dębski, Piotr Gładki, Mariusz Patyra
- 21.30 DRONE SHOW z wykorzystaniem 50 dronów.
W trakcie wydarzeń festiwalu otwarcia dostępne będą także foodtrucki i strefa gastronomiczna. Wejście na koncerty odbywające się 11 czerwca przed Planetarium będzie darmowe.
Projekt „Planetarium – Śląski Park Nauki. Modernizacja i rozbudowa Planetarium Śląskiego w Chorzowie” został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz środków własnych województwa śląskiego.
Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski
Źródło: Planetarium – Śląski Park Nauki