Ostatni dzień pikniku "Naukowa Petarda 3" w Toruniu

Jeszcze dzisiaj w godzinach 10.30-17.30 mieszkańcy Torunia i okolic mogą wybrać się na piknik popularnonaukowy zorganizowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, czyli toruński odpowiednik Centrum Nauki Kopernik. Na pikniku można też trafić na stoisko Uranii.

Podczas weekendowego pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka atrakcje przygotowały różne uczelnie i instytucje, w tym np. kilka wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK), Straż Pożarna, czy Narodowy Bank Polski.

Z tematów astronomicznych i kosmicznych będzie okazja zdalnie posterować 32-metrowym radioteleskopem, największym w Polsce i naszej części Europy, a także przeprowadzić nim obserwacje kosmosu. Z kolei nauczyciele i uczniowie z Astrobazy w Gniewkowie poprowadzą dla uczestników obserwacje astronomiczne.