Przejdź do treści

Ostatnia szansa na udział w konkursie AstroCamera 2015

Miłośnicy fotografii astronomicznej mają już niewiele czasu na zgłoszenie swojego udziału w międzynarodowym konkursie AstroCamera 2015 prowadzonym przez Centrum Hewelianum w Gdańsku. Termin mija 17 kwietnia. Patronem konkursu jest "Urania". Wspierają go także Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).

Przewidziano trzy kategorie konkursowe: obiekty głębokiego nieba, obiektu Układu Słonecznego oraz astro-krajobraz. W przypadku pierwszej grupy można nadsyłać zdjęcia gromad gwiazd, galaktyk, mgławic i podobnych obiektów. Druga kategoria to fotografie planet, komet, meteorów, zaćmień itp. Natomiast trzecia obejmuje zdjęcia zawierające zarówno motyw astronomiczny, jak i elementy krajobrazu.

Do nadsyłanych zdjęć należy dołączyć odpowiednie opisy. Wszystko jest wyjaśnione na witrynie konkursowej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia pod adresem astrocamera2015@hewelianum.pl w terminie do piątku 17 kwietnia 2015 r. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji:

Na zdjęciu:
Jedno ze zdjęć wyróżnionych w konkursie AstroCamera 2014, autor - Andrzej Fijołek.

Reklama