Przejdź do treści

Polskie Towarzystwo Rakietowe ma nowego prezesa

Krzysztof Hucik - nowy prezes PTR

14 kwietnia 2020 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Rakietowego, na którym m.in. wybrano nowego prezesa. Został nim Krzysztof Hucik.

W tym roku Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR) odchodzi 10-lecie swojego istnienia. Jego dotychczasowy prezes – Adam Matusiewicz, który przewodził rakietowcom przez 7 lat – zrezygnował z dalszego pełnienia tej funkcji z przyczyn osobistych. W związku z tym niezbędne było wyłonienie nowego prezesa.

Wybory odbyły się w trakcie Walnego Zebrania Członków w dniu 14 kwietnia 2020 r. (wtorek), w formie konferencji internetowej, za pośrednictwem komunikatora Discord. Ze względu na rocznicę PTR, pierwotnie była rozważana możliwość przeprowadzenia Zebrania na żywo, jednak ze względu na specyficzną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, pomysł został zarzucony.

Nowym prezesem PTR został Krzysztof Hucik, który jest również naczelnym Simlowiczem (członkiem koła naukowego SimLe z Politechniki Gdańskiej), liderem projektu SimBa i wielkim entuzjastą technologii kosmicznych. Koło naukowe SimLe współpracuje z PTR od 23 stycznia 2018 r. przy projektach rakietowych.

Krzysztof Hucik pochodzi z miejscowości Żytkiejmy w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki, 2 km od granicy z obwodem kaliningradzkim. Skończył Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku oraz studiował Automatykę i Robotykę na Politechnice Gdańskiej.

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: SimLe, PTR

Reklama