Przejdź do treści

Premiera filmu "Marsjanin"

Film "Marsjanin" ("The Martian")
Dzisiaj w kinach w Polsce premierowe seanse filmu pt. "Marsjanin". Najnowszy film w reżyserii Ridleya Scotta opowiada historię astronauty z przyszłej wyprawy załogowej na Marsa. Scenariusz filmu opracowano na podstawie książki o tym samym tytule.

Film "Marsjanin" ("The Martian") jest produkcją amerykańską i należy do gatunku science-fiction. W kinach wyświetlany będzie w tradycyjnej wersji 2D oraz w formacie 3D.

Scenariusz powstał na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez Andy Weira. Fabuła opowiada o astronaucie Marku Watneyu (w tej roli Matt Damon), który uczestniczy w załogowej misji na Marsa. W trakcie potężnej burzy piaskowej ulega nieszczęśliwemu wypadkowi i traci przytomność, a reszta sześcioosobowej załogi uznając go zmarłego ewakuuje się z planety. Astronauta pozostaje na Marsie sam z niewielkimi zapasami żywności i brakiem łączności. Jest zdany na własne siły - czy ma szanse przeżyć?

Zanim przypuszczalnie za kilka, a może kilkanaście lat, NASA lub inne agencje kosmiczne wyślą astronautów na Marsa, mamy okazję zobaczyć w kinie jak wyobrażają sobie taką misję twórcy filmowi.

Więcej informacji:


Oficjalny zwiastun filmu "Marsjanin"


Poniżej kadry z filmu "Marsjanin". Źródło: materiały producenta.


Na ilustracji:
Plakat filmu "Marsjanin"


Reklama