Przejdź do treści

„Prosto z nieba” – Jak powstała Ziemia? (wykład)

Zapowiedź wykładu Prosto z nieba o Ziemi (CNK)

Jutro Międzynarodowy Dzień Ziemi – idealna okazja, by choć na chwilę odwrócić wzrok od nieba i przyjrzeć się naszej planecie. Zapraszamy na ciekawy wykład o powstaniu Ziemi do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

5 maja 2022 roku o godzinie 19.00 w Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się kolejny już wykład z cyklu „Prosto z nieba”, który tym razem poświęcony będzie właśnie Ziemi, jej formowaniu się i ewolucji.

Gdzie my właściwie żyjemy? Skąd się wzięła Ziemia? Czym jest? Przez setki tysięcy lat ludzie nie znali odpowiedzi na te pytania – co nie znaczy, że ich sobie nie zadawali. Jednak dopiero od stu lat ludzkość zna prawdziwy wiek Ziemi i Układu Słonecznego. Teoria o pochodzeniu tego ostatniego formułowana była przez ostanich pięćdziesiąt lat!

Co o Układzie Słonecznym wiadomo dziś? Jak na rozwój badań wpłynęło odkrycie planet pozasłonecznych? Właśnie o tym możemy posłuchać na najbliższym spotkaniu. Wykład poprowadzi dr Joanna Drążkowska (Obserwatorium Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium). Studia astronomiczne ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, tytuł doktora otrzymała na Uniwersytecie w Heidelbergu, a staż podoktorski odbyła na Uniwersytecie w Zurychu. Zajmuje się teorią powstawania układów planetarnych. Jest laureatką Nagrody Młodych Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Early Career Award czasopisma „Astronomy & Astrophysics”.

Bilety na spotkanie można nabyć na tej stronie.


Czytaj więcej:

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska


Źródło: CNK

Ilustracja: CNK

Reklama