Przejdź do treści

Przełożony start satelity PW-Sat2

Start rakiety Falcon 9

Firma SpaceX przekazała na Twitterze informację, o przesunięciu startu misji SSO-A, w ramach której miał polecieć polski satelita studencki PW-Sat2. Aktualnie nie jest znana nowa data startu.

Zespół PW-Sat2 podał w niedzielę rano (09:43) na swoim profilu na facebooku, że w sobotę w godzinach wieczornych SpaceX opublikował na Twitterze informację o przesunięciu startu satelity PW-Sat2. I że na razie nie znają żadnych szczegółów tej decyzji. Po więcej informacji kierują do kanałów informacyjnych firmy SpaceX.

Z komunikatu na Twitterze wynika, że start wstrzymano, by przeprowadzić dodatkowe kontrole przed lotem. Po ich zakończeniu ma zostać podany nowy termin wystrzelenia Falcon 9.

Oryginalna wiadomość SpaceX brzmi następującą:

“Standing down from Monday’s launch attempt of Spaceflight SSO-A: SmallSat Express to conduct additional pre-flight inspections. Once complete, we will confirm a new launch date”.

Część zespołu, która wyjechała do USA na oglądanie startu jest już razem w hotelu w Kalifornii. Jeżeli przesunięcie startu będzie niewielkie, mają szansę zobaczyć start w trakcie tego wyjazdu. Polski zespół ma zaplanowane wiele spotkań we współpracy z polskim MSZ, m.in z polonią amerykańską.

Zespół PW-Sat2 dziękuje za wsparcie i za wyrozumiałość.

Dziś Polska Agencja Kosmiczna na swoim profilu facebookowym podała, że przesunięcie startu może być opóźnione od 3 do 6 dni. I w związku z zaistniałą sytuacją przełożeniu ulega również briefing prasowy i event startowy z udziałem przedstawicieli zespołu projektowego PW-Sat2.

Będziemy Was informowali na bieżąco o nowym terminie startu rakiety SpaceX z polskim satelitą na pokładzie.

Paweł Z. Grochowalski

Image Credit: SpaceX

Reklama