Przejdź do treści

Rozpoczęcie konkursu o staż ARP S.A. i ZPSK

Rozwój kadr sektora kosmicznego 2019.

W dniu 22 maja 2019 roku wystartował I etap konkursu o staż w ramach projektu Rozwój kadr sektora kosmicznego. Jest to już IV edycja konkursu, organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Technologie kosmiczne mają coraz większy wpływ na rozwój gospodarki światowej. Od momentu przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej w roku 2012 sektor kosmiczny w naszym kraju rozwija się bardzo dynamiczne. I jak każdy segment gospodarki „high tech” – potrzebuje wysoko wykwalifikowanej kadry.

W 2016 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., realizując misję wspierania innowacji oraz wychodząc naprzeciw niniejszej potrzebie, zainicjowała program stażowy w ramach projektu Rozwój kadr sektora kosmicznego. Do tej pory odbyły się trzy edycje konkursu (2016, 2017, 2018), które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród studentów i absolwentów uczelni. Wszystkie poprzednie edycje odniosły duży sukces, zwłaszcza w kontekście pozyskiwania talentów do podmiotów tworzących polski sektor kosmiczny.

W związku z sukcesem poprzednich edycji ARP S.A. wspólnie ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) postanowili uruchomić kolejną, IV odsłonę konkursu. Wybranych zostanie w niej 15 firm i instytucji naukowych, w których odbędą się staże.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap I przeznaczony jest dla firm i instytucji zrzeszonych w ZPSK. Organizatorzy zapraszają te podmioty i zachęcają je do zgłaszania swoich kandydatur w dniach 22– 31 maja 2019 roku do godziny 17.00 poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się w załączniku i wysłanie go na adres e-mail:  staze@space.biz.pl
O wyborze firm będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

W II etapie konkursu będzie miał miejsce wybór jego uczestników – studentów oraz absolwentów. Dokładna data rozpoczęcia tego etapu zostanie podana przez organizatorów w dniu 3 czerwca 2019 roku.

Natomiast rozpoczęcie staży planowane jest na wrzesień 2019 roku.

Więcej informacji oraz regulamin na stronie Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

 

Opracował: Paweł Z. Grochowalski

Źródło: ZPSK

Reklama