Przejdź do treści

Spacesuit Art – konkurs dla uczniów

Spacesuit Art - konkurs dla uczniów

Fundacja Space for Art zaprasza dzieci ze wszystkich krajów na świecie do włączenia się w prace nad projektowaniem artystycznego kosmicznego skafandra BEYOND.

Fundacja Space for Art (Przestrzeń dla Sztuki) kontynuuje swoją misję jednoczenia planetarnej społeczności dzieci w zachwycie nad wspaniałością eksploracji kosmosu połączonym z uzdrawiającą mocą sztuki. Tym razem Fundacja zaprasza dzieci ze wszystkich krajów na świecie do pomocy przy projekcie tworzenia artystycznego skafandra BEYOND. Projekt jest realizowany we współpracy z firmą ILC Dover, zajmującą się skafandrami kosmicznymi. Jak dotąd dołączyły do niego dzieci z 79 krajów. Celem Fundacji jest zebranie dzieł sztuki dziecięcej ze wszystkich 193 krajów świata. Wystarczy jedno dziecko z każdego kraju, by BEYOND reprezentowało cały świat!

Dołączenie do projektu BEYOND Spacesuit Art jest bardzo proste. Zadaniem dzieci jest namalować lub narysować co tylko chcą, aby przedstawić sposób, w jaki wyobrażają sobie Ziemię jako część Wszechświata. Gotowe dzieła sztuki należy sfotografować (musi być to dobre, wyraźne zdjęcie) i wysłać pocztą elektroniczną jako załącznik na adres art@spaceforartfoundation.org

W zgłoszeniu należy podać nazwę kraju, z którego pochodzi praca, imię dziecka, które ją wykonało, miasto, z którego dziecko pochodzi oraz przedstawić ideę, którą praca ilustruje. Opcjonalnie można dodać fotografie dzieci przy pracy nad swoimi dziełami.

Grafiki zebrane od wszystkich dzieci zostaną wydrukowane na tkaninie i połączone ze sobą, by utworzyć pokrycie skafandra kosmicznego BEYOND. Gotowy skafander zostanie zaprezentowany na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP26), która odbędzie się w Glasgow w Szkocji na początku listopada 2021 roku.

Projekt jest kierowany do uczniów szkół podstawowych. Prace należy przysyłać do dnia 1 maja 2021 roku.

Czytaj więcej na stronie projektu Spacesuit Art Project.

 

Więcej informacji:

 

Autor: Joanna Molenda-Żakowicz

Źródło: Space for Art Foundation


Na ilustracji: BEYOND Spacesuit Art. Źródło: Space for Art Foundation

 

Reklama