Przejdź do treści

SpaceForest ogłasza konkurs dla nazwę dla rakiety suborbitalnej

SIR

25 czerwca 2018 r. firma SpaceForest z Gdyni ogłosiła konkurs na nazwę dla rakiety suborbitalnej, która formalnie nazywa się SIR (Suborbital Inexpensive Rocket). Konkurs kończy się 4 lipca br. o godz. 18:00.

SpaceForest uznało, że najwyższy czas nadać nazwę dla rakiety suborbitalnej SIR. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy podadzą swoje propozycje nazwy dla rakiety w komentarzach na profilu firmy SpaceForest na facebooku do 4 lipca 2018 do godz. 18:00.

Aby nie było zbyt łatwo, nazwa powinna nawiązywać do polskiej historii, tradycji, itp. Ponadto musi być oczywiście poważna oraz - o ile to możliwe - łatwa do wymówienia również dla obcokrajowców. Równocześnie z głosowaniem na profilu facebookowym także w samej firmie trwa zbieranie propozycji nazw. Dlatego może okazać się, że żadna propozycja nazwy nie zostanie przez SpaceForest wybrana. Ale w takiej sytuacji dla autora najciekawszej propozycji i tak czeka nagroda: udział w teście silnika rakietowego SF200 i koszulka tematyczna SpaceForest.

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: SpaceForest

Reklama