Przejdź do treści

Spotkaj ekspertkę: Gdzie zbudować bazę kosmiczną

Spotkaj ekspertkę: Gdzie zbudować bazę kosmiczną

27 maja o godzinie 18:00 Centrum Nauki Kopernik i ESERO-Polska zapraszają nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką kosmiczną na bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN.

Dr Anna Łosiak jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Michigan State University i Uniwersytetu w Wiedniu, stypendystką Marie Skłodowska-Curie Actions, Fulbrighta i grantów NCN oraz Fundacji dla Nauki Polskiej, badaczką powierzchni Marsa i małych kraterów uderzeniowych na Ziemi.

Spotkanie organizowane jest w ramach europejskiego wyzwania Moon Camp, które przenosi młodzież i jej opiekunów w świat projektowania baz kosmicznych oraz stacji orbitujących wokół globów innych niż Ziemia.

Jak wybrać właściwe miejsce dla bazy kosmicznej i zaprojektować habitat? Pod jakim kątem analizować warunki panujące na wybranym globie, by właściwie opisać je w projekcie? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspertka – dr Anna Łosiak.

 

dr Anna Łosiak w Astronarium

dr Anna Łosiak w Astronarium: Perseverance i tajemnice Marsa (odc. 116), Kratery uderzeniowe (odc. 124), Górnictwo kosmiczne (odc. 151)

 

Więcej:


Opracowanie: Magda Maszewska
Źródło: ESERO-Polska

Ilustracja: Grafika wydarzenia. Źródło: ESERO-Polska

Reklama